Pondělí , 24. 02. 2025

Matěj

Transcend mSATA 230S – výkonný SSD disk pro mobilní zařízení

26. 11. 2018

26. 11. 2018

Firma TRANSCEND představuje nový disk mSATA SSD 230S s rozhraním SATA III 6 Gb/s a výkonným řadičem. Díky osmkrát menší velikosti ve srovnání s běžnými 2,5“ disky se nový model perfektně osvědčí v mobilních zařízeních, jako jsou notebooky a ultrabooky.

Model 230S je založen na flash paměti 3D NAND TLC, která umožňuje dosáhnout vysokých rychlostí až 550 MB/s při čtení a 400MB/s při sekvenčním zápisu. Právě proto disk zaručuje mimořádně rychlé zpracování souborů a načítání systému a aplikací. Je nabízen ve dvou kapacitních provedeních: 64 GB a 128 GB.

Kromě vysokého výkonu se disk mSATA SSD 230S vyznačuje řadou užitečných funkcí a řešení. Mimo jiné je vybaven pokročilou ochranou proti opotřebení (Advanced Global Wear-Leveling), vestavěnou korekci chyb ECC LDPC, podporuje funkce TRIM, AGC, NCQ a technologii S.M.A.R.T. 

 

mSATA SSD 230S

Hmotnost

 

9 g

Rozměry

 

50,8 x 29,85 x 4,85 mm

Rozhraní

SATA III 6 Gb/s

Cache

DDR3 DRAM

Dostupná kapacitní provedení

64 GB, 128 GB

Typ paměti

3D NAND TLC Flash

Provozní teplota disku

0°C – 70°C

Maximální rychlost sekvenčního čtení dat*

550 MB/s

Maximální rychlost sekvenčního zápisu dat*

400 MB/s

Parametr TBW

40 TB (64 GB)
80 TB (128 GB)

Podporované technologie

Advanced Garbage Collection, Advanced Global Wear Leveling, Block Management, Security Command, TRIM, NCQ, S.M.A.R.T.

Korekce chyb

ECC LDPC

Záruka

3 roky

Doporučené ceny TRANSCEND mSATA SSD 230S činí 64 GB – 1 349 Kč a 128 GB – 2 179 Kč.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek