Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Wi-Fi router Archer MR200 s mobilním připojením 4G LTE

27. 10. 2015

27. 10. 2015

Společnost TP-LINK, dodavatel síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, přichází na český trh s dvoupásmovým Wi-Fi routerem MR200. Novinka umožňuje vytvořit bezdrátovou síť a zároveň poskytuje přístup k internetu LTE 150 Mbit/s. Zařízení lze použít tam, kde není k dispozici metalické připojení k internetu jak pro podnikové použití (například na firemních akcích či veletržních stáncích), tak pro domácí potřeby na chatách a chalupách.

Router TP-LINK MR200 umožňuje vytvořit bezdrátové sítě v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz o celkové rychlosti až 733 Mbit/s, jež dostačuje pro přehrávání streamovaného videa v HD kvalitě, rychlé stahování dat nebo videokonferenční hovory více uživatelů zároveň. Díky mobilnímu připojení 4. generace LTE lze dosáhnout rychlosti připojení až 150 Mbit/s. K dispozici je i standardní port WAN/LAN, jež přináší možnost propojení s dalším modemem – kabelovým, DSL nebo optickým.

Pro zprovoznění routeru stačí vložit aktivní 4G LTE SIM kartu pro integrovaný modem nebo připojit WAN/LAN kabel do standardního portu RJ45 a veškeré nastavení sítě proběhne automaticky. Router TP-LINK Archer MR200 je již k dispozici v prodejní síti partnerů společnosti TP-LINK, a to za doporučenou koncovou cenu 4 799 Kč.

Klíčové vlastnosti:

  • Sdílení 4G LTE připojení s rychlostí přenosu směrem k zařízení až 150 Mbit/s
  • Výkonné integrované antény zajišťují stabilní Wi-Fi připojení a širší pokrytí
  • Nevyžaduje konfiguraci, stačí vložit SIM kartu a zařízení zapnout
  • Umožňuje vytvořit Wi-Fi sítě ve dvou pásmech zároveň o rychlosti 300 Mbit/s (2,4 GHz) a 433 Mbit/s (5 GHz), celkem tedy až 733 Mbit/s
  • Výběr různých typů připojení díky integrovanému portu LAN/WAN
  • Podpora připojení ve všech generacích mobilních sítí
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek