Sobota , 18. 01. 2025

Vladislav

Umax NTD38: Síťový přehrávač skoro-nové generace

07. 08. 2008

Nový síťový přehrávač od Umaxu přidává podporu kontejneru MKV a díky tomu už mu jen těžko předložíte soubor, který nezvládne. Kromě kabelu jej k síti připojíte i přes Wi-Fi, samozřejmě umí i vysoké rozlišení 1080p přes HDMI a navíc má displej, takže leccos vyřešíte i bez zapnuté televize. To vše za příznivou cenu necelých 6 tisíc.

Umax NTD38 spadá do kategorie multimediálních center, která pojmou pevný disk, ale přehrávají i z počítačové sítě nebo z internetu, případně ze zařízení připojených přes USB. NTD38 má navíc i moderní port eSata. Z obdobných zařízení jsme již podrobněji testovali Popcorn Hour A-100 a lehce se podívali na Emgeton Guru Tvix.

Jedním z nejdůležitějších parametrů přehrávače je schopnost přehrát většinu video formátů a kodeků. V tomto ohledu je IAMM NTD38 nekompromisní, zvládá s přehledem video kodeky MPEG 1/2/4, DivX, Xvid, WMV9, WMV9HD, H264, HD soubory (TS,TP,TRP) i formáty .MKV, .WMV, .AVI, .ISO, .IFO, .VOB, .MPG, .ASF, .DAT. Potíže mu nedělají ani audio formáty jako MP3, WMA, AAC, OGG, PCM, AC3, apod. Samozřejmostí je podpora českých titulků (CP 1250) v textových formátech SRT, SMI, SUB.

Model IAMM NTD38 bez pevného disku je k dostání za 5 990 Kč včetně DPH. Verze s předinstalovaným 750 GB SATA II diskem stojí 8 490 Kč.

Více informací: www.umax.cz

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.
Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek