Nadstandardní komponenty BurrBrown a ESS Sabre v DAC přístroji za nízkou cenu? S pár kompromisy si lze sáhnout na dost slušný zvuk za 400 korun. Například jako upgrade zvuku k notebooku je to dobrá koupě. K mobilu už je to dosti kompromisní. Zaujmout může i jako možnost vestavby například do reproboxů, nebo k Raspberry Pi.
Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu? Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu? Nechci vám brát iluze, ale akumulátory telefonů, powerbank atd. opravdu nemají výstupní napětí 5V – natož stabilních 5V. Takže mezi akumulátorem a USB portem je vždycky měnič. Navíc na akumulátoru telefonu „visí“ těch měničů několik. Kromě toho 5V pro USB několik na nižší napětí pro pro procesor, paměti, atd. a minimálně jeden na napětí vyšší pro displej. A všechny tyto měniče jsou zdrojem rušení – stejně jako i většina ostatních komponent mobilu. Takže stabilita a „čistota“ napájení není dána obecně typem zařízení (PC versus mobil), ale vždycky záleží na kvalitě provedení konkrétního přístroje.
Kvalitnější, než z PC Kvalitnější, než z PC/notebooku připojeného k napájení. Tak to bylo myšleno. A může to být jak píšete, dle provedení. Výhodou mobilu může být právě to, že je oddělen od elektrické sítě.
Obecně se za dobrý zdroj považuje baterie (tvrdý zdroj) patřičného napětí s minimem měničů. Je však pravda, že akumulátor v mobilu a vše kolem není úplně tento případ.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
3 komentáře
levné čínské DAC – přehled
Pěkný přehled dalších čínských DAC: https://nobsaudiophile.wordpress.com/2019/09/24/ultra-cheap-chinese-dac-amp-mini-reviews-absurdly-inexpensive-audio-solution/
Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu?
Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu? Nechci vám brát iluze, ale akumulátory telefonů, powerbank atd. opravdu nemají výstupní napětí 5V – natož stabilních 5V. Takže mezi akumulátorem a USB portem je vždycky měnič. Navíc na akumulátoru telefonu „visí“ těch měničů několik. Kromě toho 5V pro USB několik na nižší napětí pro pro procesor, paměti, atd. a minimálně jeden na napětí vyšší pro displej. A všechny tyto měniče jsou zdrojem rušení – stejně jako i většina ostatních komponent mobilu. Takže stabilita a „čistota“ napájení není dána obecně typem zařízení (PC versus mobil), ale vždycky záleží na kvalitě provedení konkrétního přístroje.
Kvalitnější, než z PC
Kvalitnější, než z PC/notebooku připojeného k napájení. Tak to bylo myšleno. A může to být jak píšete, dle provedení. Výhodou mobilu může být právě to, že je oddělen od elektrické sítě.
Obecně se za dobrý zdroj považuje baterie (tvrdý zdroj) patřičného napětí s minimem měničů. Je však pravda, že akumulátor v mobilu a vše kolem není úplně tento případ.