Pondělí , 24. 02. 2025

Matěj

Více síly pro tablety s ARM Cortex-A17

11. 02. 2014

11. 02. 2014

Dodá jim ji dnes představený procesor ARM Cortex-A17, který slibuje až o 60 % více výkonu než nabídne nám z několika recenzí dobře známý Cortex-A9. Na trhu jej čekejme spolu se zařízeními pro modelový rok 2015 (u highendu již letos), přesné datum uvedení výrobce neuvedl.

Specifikace procesoru pro přehlednost shrneme v bodech:

  • jedno až čtyři jádra
  • 28nm výrobní proces
  • očekávaná frekvence 1 – 2 GHz (možná o málo více)
  • grafické jádro Mali-T720
  • hardwarová podpora výpočtů s plovoucí desetinnou čárkou (FPU)
  • NEON – rychlejší výpočty při 2D/3D grafice, enkódování / dekódování videa apod.
  • ARM and Thumb-2 – snížení nároků na množství paměti o 30 % při výpočtech
  • TrustZone security technology – zvýšení bezpečnosti při elektronických platbách

Samotné grafické jádro Mali-T720 si zaslouží vlastní odstavec, protože nabídne 1 až 8 vykreslovacích jader, pracovní frekvenci až 695 MHz a podporu OpenGL ES 3.0, OpenCL 1.1, DirectX 11 či antialiasingu FSAA 4×/8×.

Zdroje: ARM 1,2 a 3

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek