Pátek , 09. 05. 2025

Ctibor

Vyšly LibreOffice 4.2 – kladou důraz na rychlost i kompatibilitu

31. 01. 2014

31. 01. 2014

The Document Foundation slibuje významná vylepšení po stránce výkonu a kompatibility s formáty Microsoft OOXML (zejména s DOCX) či se starším RTF. Přibyl i nový filtr pro import dokumentů z Abiwordu. Co můžete očekávat?

Změn k lepšímu doznal i tabulkový editor Calc, jehož kód byl výrazně přepracován za účelem vyššího výkonu při práci s velkým objemem dat, zatímco nový volitelný překladač vzorců umožňuje provádět masivní paralelní výpočty vzorců v buňkách pomocí grafického procesoru (GPU) s využitím standardu OpenCL. Tyto výpočty běží nejlépe s Heterogeneous System Architecture (HSA), obsaženou např. v nových procesorech od AMD s kódovým označením „Kaveri“.

Zjednodušení se dočkal též samotný průvodce instalací i možnost vzdálené instalace prostřednictvím Group Policy Objects na Active Directory. Zdokonalena byla integrace do Windows 7 a 8. Nová je úvodní obrazovka – nyní zobrazuje posledně otevřené dokumenty. Změn v nové verzi naleznete zkrátka víc než dost, jejich kompletní seznam hledejte na webu LibreOffice, kde si můžete stáhnout i českou verzi.

Zdroj: The Document Foundation Blog, web LibreOffice 4.2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek