Neděle , 22. 12. 2024

Šimon

Windows 10 bodují

19. 10. 2014

19. 10. 2014

Microsoft na začátku minulého týdne oznámil, že Windows 10 Technical Preview si zaregistroval již milion uživatelů, resp. testerů.

Dle Microsoftu skoro dvě třetiny tohoto operačního systému běží na skutečných počítačích, nikoli pouze na virtuálních strojích, což značí asi velkou důvěru uživatelů, anebo jejich velkou lačnost po něčem lepším, než jsou Windows 8 / 8.1. Hlavně to Miscrosoftu může poskytnout cennou zpětnou vazbu z řekněme „reálného nasazení“ nikoliv jen z několika minut ozkoušení. Ano, při instalaci souhlasíte s tím, že budou vaše data pravidelně odesílána Microsoftu, což ale není tajemství a je to logické, nejde o charitu a možnost nechat nadšence hrát si zdarma s novým programem, ale o seriózní testování. Firma slibuje nové revize již brzy.

TIP: Stáhněte si a vyzkoušejte Windows 10

Sám jsem systém nainstaloval a bez mála 14 dní používal a musím uznat, že je podstatně lepší než Windows 8, resp. mně se mnohem víc líbil a přišel mi mnohem přehledněji zpracován. Některé vlastnosti a funkce, jako by Microsoft vrátil z Windows 7.

Tolik propíraná nabídka Start funguje jako ta klasická, stará. Ony obrázkové dlaždice lze odepnout (či zmenšit – mají 2 velikosti) anebo si ji můžete nechat holou jako kdysi, anebo si tam „připíchnout“ programy, jaké chcete. Instalace proběhla velmi rychle a vše až na síťovou kartu LAN fungovalo, 3D grafika znatelně pomaleji než na Windows 7 (problém ovladačů). A z mého pohledu běžného uživatele se mi taktéž líbila možnost systém zabezpečit PINem místo hesla, kdy jsem zadal PIN a okamžitě systém naběhl bez Enteru – „fajn blbost“.

TIP: Jsou Windows 7 stejně dobrá jako „XPéčka“?

Celkově systém běžel stabilně i v této rané verzi. Občas pouze nenaběhl napoprvé, musel jsem notebook vypnout a znovu zapnout, pak to většinou šlo, někdy jsem musel tento osvědčený opakovat. Hlavním nedostatkem, který mi vadil je nutnost mít účet u MS, což chtějí i Windows 8, kde to však lze přeskočit (sice ne bez trošky hledání, ale jde).

Zdroj: Hexus.net

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek