Čtvrtek , 03. 07. 2025

Radomír

Xtreamer jde do boje proti MXQ se svým mxV

03. 06. 2016

Známý výrobce multimediálních přehrávačů Xtreamer jde do boje proti levným MXQ Android Boxům z Číny. Uspěje? 

MXQ Android TV box jsme tu již testovali. Chrlí jej čínští výrobci a prodejci v různých variantách a pod různými značkami ve velkém. Hlavně však levně. Nejsou nepoužitelné, viz naše recenze a diskuse pod ní

Nulová podpora nějakého alespoň trochu existujícího výrobce či distributora nebo i komunity je největší slabinou MXQ boxů. Zde by mohla existence jména Xtreamer hrát roli. I kdyby jen pro případnou komunitu podporovatelů. 

mxV přehrávače jsou oznámeny tři. Ceny jsou jen o málo vyšší, než u neznačkových produktů. Ale je to dáno tím, že jsou ořezány na 1 GB RAM a 8 GB flash, stejně, jako ty neznačkové boxy. Ostatně jde o stejnou platformu AmLogic S905. Zajímavé jsou i varianty s digitálními tunery. 

Poštovné po světě má být zdarma, AliExpress (nějvětší čínské celosvětově působící online tržiště) třes se! Říká Xtreamer…

Přehrávač poběží na Androidu 5.1 (Android TV provedení) a využije asi nejrozšířenější multimediální nadstavbu KODI (dříve XBMC). Podporován má být i dualboot do OpenELEC linuxu. A to je dobře, tím takřka není co zkazit. 

Více na stránkách výrobce: http://www.xtreamer.net/mxv/

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek