Neděle , 13. 07. 2025

Bořek

Xtreamer Pro: media player a 2diskový NAS v jednom

28. 02. 2010

O Xtreameru jsme toho už napsali mnoho. Tato korejská firma vydává jedno zajímavé zařízení za druhým a přitom válcuje konkurenci svou cenovou politikou. Po vydařeném multimediálním přehrávači a zajímavém NASu je tu kombinace obojího. A cenově se opět řídí heslem „Proč platit více?“

Xtreamer Pro přichází poměrně brzy po síťovém úložišti eTrayz. Přitom cena se o mnoho neliší. Zdá se tedy, že nákup eTrayz lze tímto považovat za nepříliš výhodný? Ne tak docela.

Xtreamer Pro stojí pro stávající zákazníky s Xtreamer 2,5“ nebo eTrayz pouhých 99 euro, pro nové zákazníky potom 149 eur.

Stavba Pro je podobná eTrayz, nicméně hardware vychází z přehrávače Xtreamer 2,5“. K dispozici je ovšem 2× více RAM paměti – nyní tedy 256 MB. Je použit jen 100Mbitový ethernet, namísto gigabitu, jako tomu je u eTrayz. Ale zase je zde rychlý eSATA port. Také procesor je totožný s tím, který je v Xtreameru 2,5“ přehrávači (Realtek 1283x). Takže nejde o eTrayz obohacený o přehrávání, ale o Xtreamer 2,5“ obohacený o novou krabici pro dva 3,5“ disky.

eTrayz stále nabízí sofistikovanější řešení pro síťové úložiště. Má mnohem více funkcí s tímto úkolem souvisejících. Nicméně pokud je nepotřebujete, nebo je nedokážete vzhledem k jejich složitosti využít, nemusí být Xtreamer Pro špatnou volbou i jen jako samostatný NAS.

Xtreamer Pro může také krásně nahradit přehrávač Xtreamer 2,5″. Ale osobně si nejsem jist, zda je vhodné mít v obývacím pokoji zapojené až 2 pevné disky. Hluk nebude zanedbatelný. Nevěřím přitom, že odhlučnění bude nějak výrazně efektivně řešeno (ostatně je moc dobře neřeší ani eTrayz). Ovšem nic nám nebrání použít Xtreamer Pro bez pevných disků. 


Umax Xtreamer PRO lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 


Související články

Xtreamer: výkonný univerzál, ale jen pro někoho
Xtreamer eTrayz: levné dvoudiskové úložiště nabité funkcemi
Filmy, hudba, fotky: Kam s nimi? Na pevný disk a NAS!

K TÉMATU  Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek