Úterý , 15. 07. 2025

Jindřich

Zaplaví nás v roce 2015 hardware s USB 3.1?

28. 12. 2014

28. 12. 2014

V době, kdy většina uživatelů stále používá USB 2.0 a ti nejzavilejší tvrdošíjně lpějí na svých Windows XP, přinášíme zprávu, že prvních zařízení s USB 3.1 (tzv. Super Speed +) se dočkáme do půl roku.

USB 3.1 bylo uznáno standardem již v polovině letošního roku. Během první poloviny příštího roku by s podporou standardu s teoretickou propustností 10 Gbit/s, což je asi 20× více oproti 480 Mbit/s dosažitelných pro USB 2.0, přijít ve svých produktech společnosti jako Microsoft, Intel, Apple i další velcí výrobci.

První základní desky s USB 3.1 ukázal Asus a MSI na Computexu 2014 před 7 měsíci.

S tím se ztotožňují též producenti „brouků“ (řadičů) pro další kompletovaní na základní desky apod., jakými jsou Genesys Logic, Alcor Micro, ASMedia Technology, Prolific Technology a Phison Electronics. Ti doufají v začátek dodávek kolem druhého čtvrtletí 2015.

Bez zajímavosti není ani použití nového konektoru USB typu C u Nokie N1.

Takže očekávejme toto rozhraní s novým univerzálnějším konektorem Type-C (zůstanou ale i starší typy jako nejuniverzálnější a nejznámější Type-A) na většině nových notebooků roku 2015, o čemž se budeme moci přesvědčit na blížící se výstavě CES.

Zdroje: DigiTimes, DigitalVersus, eTeknix

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Jak může malá firma zvládnout rychlý růst a zároveň udržet vysokou kvalitu služeb? Pavel, majitel obchodu s designovým nábytkem, našel řešení v nástroji ChatGPT. Tento AI systém mu pomohl automatizovat komunikaci se zákazníky, zefektivnit marketing a úspěšně expandovat na zahraniční trhy. Pavel tak nejen zvládl nápor objednávek, ale také posunul své podnikání na novou úroveň, díky čemuž se mohl soustředit na to, co dělá nejlépe – design nábytku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek