Čtvrtek , 30. 11. 2023

Ondřej

SanDisk vyrobil na mikroSD kartách 100 MB pro každého

17. 07. 2015

17. 07. 2015

V úterý společnost oznámila, že odběratelům dodala již 2 miliardy mikroSD karet.

V roce 2004 byl formát mikroSD, vynalezený právě SanDiskem, označován ještě jako TransFlash. V červenci 2005 jej SD Card Association standardizovala coby mikroSD. Formát se následně stal nejrozšířenějším i díky chytrým telefonům a tabletům.

TIP: Největší mikroSD karta pojme 512 GB

První karta měla kapacitu 32 MB, v současnosti se výrobce dostal ke 200 GB, což se rovná 6 250 násobnému nárůstu kapacity za 10 let. Nezajímavý není ani přepočet celkového datového objemu všech karet, který by teoreticky mohl poskytnout 100 MB pro každého člověka na zemi. Pro nás málo, pro Eskymáka asi zbytečně mnoho. A pokud byste karty naskládaly hezky jednu za druhou do „hada“, narostl by na 18 451 mil a obklopil Zemi hned třikrát.

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Vláda v roce 2020 schválila zavedení DPH na malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Dosud byly balíčky v hodnotě do 22 eur od daně osvobozeny. Novela zákona tak zavádí do české legislativy předpis EU, který tuto výhodu od roku 2021 ukončuje. Stát si od opatření slibuje větší výběr daní a spravedlivější tržní prostředí. Odborníci očekávají zdražení zboží a snahy o obcházení nových pravidel.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek