Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

SanDisk vyrobil na mikroSD kartách 100 MB pro každého

17. 07. 2015

17. 07. 2015

V úterý společnost oznámila, že odběratelům dodala již 2 miliardy mikroSD karet.

V roce 2004 byl formát mikroSD, vynalezený právě SanDiskem, označován ještě jako TransFlash. V červenci 2005 jej SD Card Association standardizovala coby mikroSD. Formát se následně stal nejrozšířenějším i díky chytrým telefonům a tabletům.

TIP: Největší mikroSD karta pojme 512 GB

První karta měla kapacitu 32 MB, v současnosti se výrobce dostal ke 200 GB, což se rovná 6 250 násobnému nárůstu kapacity za 10 let. Nezajímavý není ani přepočet celkového datového objemu všech karet, který by teoreticky mohl poskytnout 100 MB pro každého člověka na zemi. Pro nás málo, pro Eskymáka asi zbytečně mnoho. A pokud byste karty naskládaly hezky jednu za druhou do „hada“, narostl by na 18 451 mil a obklopil Zemi hned třikrát.

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?

Nepřehlédněte

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek