Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

HP Sprout – vítejte v interaktivní 3D budoucnosti

30. 10. 2014

30. 10. 2014

Ani na první pohled nevypadá jako běžný „all-in-one“ počítač v monitoru, okamžitě zaujme 3D kamera a projektor spolu s interaktivní pracovní plochou – 20palcovým Touch Matem.

Po stránce vnitřních komponent jde, řekněme, o běžný mainstreamový počítač s procesorem Core i7-4790S (4 jádra, 3,2 GHz / 4 GHz, 8 MB cache, TDP 65 W), 8 GB operační paměti DDR3-1600, 1TB hybridním pevným diskem s 8 GB SSD a notebookovou grafickou kartou GeForce 745A (384 shaderů, 837 MHz, 2 GB paměti DDR3 s taktem 1,8 GHz efektivně).

Jedinečným jej však činí něco úplně jiného a sice HP Illuminator, tedy DLP projektor kombinovaný se snímacím systémem 4 webových kamer Intel RealSense 3D Camera s rozlišením 14,6 Mpix (jde o první produkt na trhu s tímto řešením) a LED lampou. Kamera umí snímat 2D i 3D objekty, které počítač převede to digitální podoby.

Obraz se naopak promítá na podložku Touch Mat, jejímž prostřednictvím lze PC také ovládat (je to takový velice interaktivní grafický tablet s obrazem). 23palcová WLED obrazovka s Full HD rozlišením je samozřejmě dotyková s podporou multitouch (tzn. ovládáním více prsty).

Zařízení můžete objednat na webu výrobce již nyní za cenu 1 899,99 USD (asi 41 400 Kč).

Zdroje: HP 1 a 2, PCMag.com

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek