Sobota , 03. 06. 2023

Tamara

HP Sprout – vítejte v interaktivní 3D budoucnosti

30. 10. 2014

30. 10. 2014

Ani na první pohled nevypadá jako běžný „all-in-one“ počítač v monitoru, okamžitě zaujme 3D kamera a projektor spolu s interaktivní pracovní plochou – 20palcovým Touch Matem.

Po stránce vnitřních komponent jde, řekněme, o běžný mainstreamový počítač s procesorem Core i7-4790S (4 jádra, 3,2 GHz / 4 GHz, 8 MB cache, TDP 65 W), 8 GB operační paměti DDR3-1600, 1TB hybridním pevným diskem s 8 GB SSD a notebookovou grafickou kartou GeForce 745A (384 shaderů, 837 MHz, 2 GB paměti DDR3 s taktem 1,8 GHz efektivně).

Jedinečným jej však činí něco úplně jiného a sice HP Illuminator, tedy DLP projektor kombinovaný se snímacím systémem 4 webových kamer Intel RealSense 3D Camera s rozlišením 14,6 Mpix (jde o první produkt na trhu s tímto řešením) a LED lampou. Kamera umí snímat 2D i 3D objekty, které počítač převede to digitální podoby.

Obraz se naopak promítá na podložku Touch Mat, jejímž prostřednictvím lze PC také ovládat (je to takový velice interaktivní grafický tablet s obrazem). 23palcová WLED obrazovka s Full HD rozlišením je samozřejmě dotyková s podporou multitouch (tzn. ovládáním více prsty).

Zařízení můžete objednat na webu výrobce již nyní za cenu 1 899,99 USD (asi 41 400 Kč).

Zdroje: HP 1 a 2, PCMag.com

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek