Středa , 24. 04. 2024

Jiří

ZTE Open C Firefox OS v prodeji

11. 05. 2014

11. 05. 2014

Společnost ZTE začala 8. května na eBay s prodejem svého chytrého telefonu, vybaveného nejnovější verzí operačního systému Firefox OS za cenu 99,99 USD (asi 1 990 Kč).

Telefon není sám o sobě žádným zázrakem (spíše naopak), nebýt novinky v podobě aktualizace použitého operačního systému Firefox OS. Obohacen byl o nové funkce jako lepší pořizování fotografií a posílání SMS, ovládání hudebního přehrávače z uzamčené obrazovky, vylepšené funkce pro Bluetooth apod.

Nový smartphone Open C disponuje 4palcovým displejem s rozlišením 800 × 480, 2jádrovým procesorem  Qualcomm Snapdragon (Cortex A7) s taktem 1,2 GHz, 512 MB RAM a 4 GB datového prostoru. Fotoaparát nabídne rozlišení 3 Mpix, baterie kapacitu 1400 mAh. Nechybí Wi-Fi s GPS a Bluetooth.

Předchozí model ZTE Open byl loni v srpnu vůbec prvním telefonem vybaveným operačním systémem Fitrefox OS. I tehdy firma zvolila eBay, coby prodejní kanál. Za cenu 80 USD byl vyprodán do tří dnů.

Zdroje: BusinessWire, eBay

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.

Nepřehlédněte

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek