Sobota , 09. 12. 2023

Vratislav

ZTE Open C Firefox OS v prodeji

11. 05. 2014

11. 05. 2014

Společnost ZTE začala 8. května na eBay s prodejem svého chytrého telefonu, vybaveného nejnovější verzí operačního systému Firefox OS za cenu 99,99 USD (asi 1 990 Kč).

Telefon není sám o sobě žádným zázrakem (spíše naopak), nebýt novinky v podobě aktualizace použitého operačního systému Firefox OS. Obohacen byl o nové funkce jako lepší pořizování fotografií a posílání SMS, ovládání hudebního přehrávače z uzamčené obrazovky, vylepšené funkce pro Bluetooth apod.

Nový smartphone Open C disponuje 4palcovým displejem s rozlišením 800 × 480, 2jádrovým procesorem  Qualcomm Snapdragon (Cortex A7) s taktem 1,2 GHz, 512 MB RAM a 4 GB datového prostoru. Fotoaparát nabídne rozlišení 3 Mpix, baterie kapacitu 1400 mAh. Nechybí Wi-Fi s GPS a Bluetooth.

Předchozí model ZTE Open byl loni v srpnu vůbec prvním telefonem vybaveným operačním systémem Fitrefox OS. I tehdy firma zvolila eBay, coby prodejní kanál. Za cenu 80 USD byl vyprodán do tří dnů.

Zdroje: BusinessWire, eBay

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek