Pátek , 28. 03. 2025

Soňa

První Chromebook s procesorem Intel Core

11. 07. 2014

11. 07. 2014

Někdy je snadné stát se „prvním na světě“. Teba stačí, abyste Chromebook osadili procesorem Intel Core i3 čtvrté generace dřív než ostatní, jako to udělal Acer u modelu C720.

Konkrétně jde o procesor Intel Core i3-4005U (1,7 GHz, 3 MB cache, TDP 15 W)  s již slušně výkonným integrovaným grafickým jádrem Intel HD Graphics 4400 o taktu 200 MHz až 950 MHz. Pro uloženi dat poslouží 32GB SSD úložiště, které zároveň slibuje naběhnutí systému do 7 sekund. Volit můžete jen model se 2 GB či 4 BG RAM za ceny 350 USD (asi 7 100 Kč), resp. 380 USD (asi 3 700 Kč). Zbytek je „klasika“: 11,6palcové LCD (1 366 × 768), HD webová kamera, Wi-Fi, USB 2.0 / 3.0, žádná optická mechanika. Existují též modely s Celeronem, které jsou pochopitelně levnější (199 USD).

TIP: Další „třídní“ notebook je Chromebook

Zdroj: Acer

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek