Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

7 chyb, kterým je třeba se vyhnout při nákupu nového notebooku

10. 10. 2024

10. 10. 2024

Mnoho lidí lituje nákupu svých předešlých notebooků. Přehlédli často své současné i budoucí potřeby, rozhodli se pro zařízení s nižší specifikací, ignorovali hmotnost notebooku a udělali několik dalších chyb. Chcete-li se vyhnout takovým výčitkám svědomí, zde jsou některé běžné chyby, kterých se při nákupu dalšího notebooku vyvarovat.

Přeskakování vašich potřeb

Ať už si kupujete notebook pro hraní her, studium, práci nebo tvorbu obsahu, výrobci navrhují vyhrazené modely pro každé konkrétní použití. Pokud nebudete dbát na své požadavky, skončíte buď s notebookem s nedostatečným výkonem, který nestíhá krok, nebo se špičkovým zařízením, které je přehnané. Například notebook s high-end GPU je ideální pro hraní her, ale zbytečný pro někoho, kdo potřebuje jen pracovní stroj. Pokud s notebookem často cestujete, nákup těžkého zařízení by nebyl praktický. Prozkoumejte specifikace, které vyhovují vašemu konkrétnímu případu použití, abyste se vyhnuli nadměrnému utrácení za funkce, které nepotřebujete, nebo získání notebooku, který nezvládne vaše každodenní úkoly.

Nemyšlení na budoucnost

Další častou chybou je zaměřit se pouze na své okamžité potřeby a nezvažovat, jak budou vaše požadavky růst. Pokud přehlédnete budoucí požadavky, možná budete potřebovat upgrade dříve, než se očekávalo. Například na střední školu může stačit notebook s minimálními specifikacemi, ale pravděpodobně nezvládne pokročilý software, který budete potřebovat na vysoké škole. Chcete-li svůj nákup zajistit i do budoucna, vyberte si notebook s vyššími specifikacemi – více paměti RAM, výpočetního výkonu a úložiště – než aktuálně potřebujete. Pokud máte představu o tom, jak budete notebook v příštích letech využívat, zvažte tyto budoucí potřeby při výběru. Navrhujeme také vybrat snadno upgradovatelný notebook, abyste předešli pozdějším komplikacím.

Neberete ohled na životnost baterie

Vzhledem k okázalým funkcím nebo výkonným specifikacím, které často kradou pozornost, často přehlížíme výdrž baterie při nákupu notebooku. Pokud váš zbrusu nový notebook nevydrží na baterii déle než několik hodin, rychle to začne být frustrující. Nevyužijete jej při dlouhých jednáních, výletech v terénu, dojíždění nebo výpadcích proudu. Rychle se vybíjející baterie může narušit váš pracovní postup, takže budete neustále hledat zásuvku. Z tohoto důvodu se zaměřte na notebook s výdrží baterie alespoň 8–10 hodin. Mějte však na paměti, že výrobci obvykle zakládají své odhady na lehkém, obecném použití. Pokud plánujete streamovat videa, hrát hry nebo spouštět náročné aplikace, baterie se bude vybíjet rychleji, takže to zvažte a nenechte se zmást inzerovanými údaji.

K TÉMATU  Srovnávací test „kapesních” reproduktorů – čtyři do mariáše

Ignorování kvality sestavení klávesnice

Když se ponoříme do detailů specifikací a funkcí, často přehlížíme pohodlí klávesnice a kvalitu sestavení. Možná se vám líbí malá klávesnice,a le pomyslete na to, jak se vám po nějaké době bude na takové klávesnici pracovat. Větší klávesnice nabízí více možností a ušetří vám mnoho času.

Nákup příliš velkého nebo těžkého notebooku

Ve snaze o větší velikost obrazovky a více portů mnoho lidí kupuje notebook, který je příliš těžký na přenášení. Díky své hmotnosti je pro venkovní použití nepraktický a primárně se pak často používá jen doma na stole. Pokud potřebujete notebook na dojíždění nebo cestování, měli byste pečlivě zvážit jeho hmotnost.

Ignorování kvality obrazovky

Při používání notebooku pravděpodobně trávíme nejvíce času interakcí s displejem. Pokud displej není vizuálně přitažlivý, snižuje dopad výkonných specifikací a dalších funkcí. Bez ohledu na to, zda pracujete, sledujete videa nebo hrajete, vysoce kvalitní displej zlepší váš zážitek. Na druhou stranu obrazovka s nízkým rozlišením nebo ztmavená může namáhat oči.

Vždy kontrolujte rozlišení obrazovky (Full HD nebo vyšší), jas (alespoň 300 nitů), přesnost barev a obnovovací frekvenci (alespoň 120 Hz), abyste se ujistili, že vše vypadá ostré a živé. Tyto specifikace jsou ještě důležitější, pokud jste hráč nebo umělec. Neignorujte specifikace displeje, aby barvy a detaily byly ostré.

Zanedbávání srovnávače

Měli byste také porovnávat modely od stejné značky a napříč různými značkami. Vyhodnocením různých možností a porovnáním funkcí, specifikací a cen s větší pravděpodobností najdete zařízení, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu. To také pomáhá vyhnout se placení více za funkce, které mohou být dostupné za nižší cenu od jiné značky. Jasně definujte požadavky na svůj notebook a poté použijte srovnávací nástroje nebo webové stránky k nalezení modelů, které odpovídají vašim potřebám. Přečtěte si také zákaznické recenze a zkontrolujte hodnocení. Kromě specifikací byste měli zvážit faktory, jako je záruka, podpora a dodatečné náklady. To zajistí, že se budete informovaně rozhodovat a získáte za své peníze tu nejlepší hodnotu.

K TÉMATU  Recenze Fly Mouse 2: Klávesnice jako dálkový ovladač s pohybovým senzorem

Nákup nového notebooku může být stresující, protože chcete špičkové specifikace za rozumnou cenu. Pokud se však vyvarujete chyb popsaných výše, můžete se později vyhnout lítosti. Proveďte důkladný průzkum, abyste vybrali ten správný model. Získáte tak jistotu při nákupu a zajistíte, že vám bude dobře sloužit po mnoho let.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek