Čtvrtek , 29. 05. 2025

Vilém

7 her, které můžete hrát na Googlu

31. 03. 2024

31. 03. 2024

Internet je až po okraj plný her, které můžete hrát ve svém prohlížeči. Nemusíte se však pouštět do králičí nory a hledat web s online hrami, abyste zabili pár minut nudy. Existuje několik jednoduchých, návykových her, které můžete hrát přímo z domovské stránky Google.

Google Snake

Klasická hra „Snake“, kterou si možná pamatujete z velmi raných smartphonů, je k dispozici ke hraní na Googlu. Koncept je jednoduchý: Pomocí kláves se šipkami ovládáte hada na mřížce. Jablka se objevují na náhodných místech a vaším úkolem je je sníst. Pokaždé, když sníte jablko, had se prodlouží. Hra končí, pokud narazíte na hranici nebo do jiného hada. Také můžete zabíjet jiné hady tím, že je necháte narazit do vás.

Google Pac-Man

Jedna z nejznámějších arkádových her všech dob je k dispozici ke hraní přímo od Googlu – nejsou potřeba žádné tokeny. Jednoduše použijte klávesy se šipkami k pohybu Pac-Mana, hltejte tečky a ovoce a vyhýbejte se duchům. Zůstaňte naživu co nejdéle, abyste získali vysoké skóre.

Hledání min Google

Ke hře hledání min již nepotřebujete starou verzi Microsoft Windows (stejně již není součástí). Hledání min, často popisované jako „Sudoku s explozemi“, spočívá především v čištění mřížky od dlaždic a vyhýbání se dlaždicím, které mají pod sebou bomby. Pokud najdete bombu, hra je u konce.

Google Solitaire

Když už mluvíme o klasických hrách pro Windows, můžete hrát Solitaire také na Googlu. Cílem této karetní hry pro jednoho hráče je smazat všechny karty ze stolu. To provedete skládáním karet v číselném pořadí od esa po krále. Jakmile budete mít celých 13 karet v pořádku, můžete je odstranit.

Google Tic-Tac-Toe

Původ tic-tac-toe — také známý jako „noughts and crosses“ a „Xs and Os“ — byl vysledován až do starověkého Egypta kolem roku 1300 před naším letopočtem. Poté se hrálo na střešní tašky. Nyní je to stejně jednoduché jako zadání „tic tac toe“ do Vyhledávání Google.

K TÉMATU  Samotná umělá inteligence Googlu může spotřebovat tolik energie jako Irsko

Paměťová hra Google

Hledáte hru, která prověří váš mozek? Odpovědí je hudební pexeso od Googlu. Nápad zapamatovat si sekvenci zvuků vydávaných čtyřmi mořskými tvory. Začíná to jedním zvukem, pak každé kolo přidá jeden další. Podívejte se, kolik jich můžete získat, než něco pokazíte.

Google Dino Run

Dobře, technicky to tedy není hra Googlu, ale lze ji hrát přímo v prohlížeči Chrome, i když nejste připojeni k internetu. Ve skutečnosti byla hra Dino Run vytvořena přesně pro tento účel: Něco, co dělat, když je vypnutý internet. Pokud to není váš případ, přejděte na chrome://dino/ a začněte skákat.

Výše zmíněné hry lze hrát jednoduše vyhledáním jejich názvu na Google.com. Jen o pár kroků dále je však spousta dalších her. Společnost Google pravidelně umisťuje hry na svou domovskou stránku pro zvláštní příležitosti. Všechny tyto hry jsou archivovány a můžete je hrát i poté, co je stáhnete z domovské stránky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek