Středa , 09. 07. 2025

Drahoslava

HP Sprout – vítejte v interaktivní 3D budoucnosti

30. 10. 2014

30. 10. 2014

Ani na první pohled nevypadá jako běžný „all-in-one“ počítač v monitoru, okamžitě zaujme 3D kamera a projektor spolu s interaktivní pracovní plochou – 20palcovým Touch Matem.

Po stránce vnitřních komponent jde, řekněme, o běžný mainstreamový počítač s procesorem Core i7-4790S (4 jádra, 3,2 GHz / 4 GHz, 8 MB cache, TDP 65 W), 8 GB operační paměti DDR3-1600, 1TB hybridním pevným diskem s 8 GB SSD a notebookovou grafickou kartou GeForce 745A (384 shaderů, 837 MHz, 2 GB paměti DDR3 s taktem 1,8 GHz efektivně).

Jedinečným jej však činí něco úplně jiného a sice HP Illuminator, tedy DLP projektor kombinovaný se snímacím systémem 4 webových kamer Intel RealSense 3D Camera s rozlišením 14,6 Mpix (jde o první produkt na trhu s tímto řešením) a LED lampou. Kamera umí snímat 2D i 3D objekty, které počítač převede to digitální podoby.

Obraz se naopak promítá na podložku Touch Mat, jejímž prostřednictvím lze PC také ovládat (je to takový velice interaktivní grafický tablet s obrazem). 23palcová WLED obrazovka s Full HD rozlišením je samozřejmě dotyková s podporou multitouch (tzn. ovládáním více prsty).

Zařízení můžete objednat na webu výrobce již nyní za cenu 1 899,99 USD (asi 41 400 Kč).

Zdroje: HP 1 a 2, PCMag.com

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.
Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek