Pondělí , 28. 07. 2025

Viktor

PayPal dostal pokutu 2 miliony dolarů za bezpečnostní selhání

07. 02. 2025

07. 02. 2025

Společnosti PayPal byla udělena pokuta 2 miliony dolarů od newyorského finančního regulátora, Department of Financial Services (DFS). Je to kvůli problémům s kybernetickou bezpečností, které vedly k úniku dat v prosinci 2022.

Ohrožení údajů zákazníků

Toto porušení ohrozilo osobní údaje mnoha zákazníků, včetně jejich rodných čísel, e-mailových adres a jmen. Vyšetřování DFS zjistilo velké problémy s metodami kybernetické bezpečnosti PayPal. Společnost nenajala kvalifikované lidi na důležité role v oblasti kybernetické bezpečnosti a neposkytla dostatečné školení, které by pomohlo snížit rizika kybernetické bezpečnosti. Tyto problémy přímo souvisely s narušením bezpečnosti.

Je pravda, že to není obecně chyba společnosti, kdykoli je hacknuta. Pokud se však společnost nezajistí, aby byla v bezpečí, vystavuje své uživatele riziku. Narušení zabezpečení využilo slabé stránky, která byla představena, když byly provedeny změny ke zlepšení přístupu zákazníků k formuláři IRS 1099-Ks. Týmy provádějící tyto změny neměly dostatečné školení o systémech PayPal a vývoji aplikací, což vedlo k chybám.

V důsledku toho hackeři použili metodu zvanou credential stuffing, kdy zkoušeli mnoho přihlašovacích údajů, dokud nenašli ten, který fungoval pro získání přístupu. Jakmile získali odcizené přihlašovací údaje, mohli získat přístup k formulářům, které obsahovaly soukromé informace o zákaznících.

DFS zjistilo, že zabezpečení PayPalu nebylo dostatečně silné, což umožnilo útok nacpaný přihlašovacími údaji. Vyšetřování také odhalilo, že PayPal neměl písemná pravidla pro správu přístupu, manipulaci s identitami nebo ochranu zákaznických dat. PayPal navíc neměl účinná opatření k zastavení neoprávněného přístupu, jako je vícefaktorové ověřování, CAPTCHA nebo omezení počtu pokusů o přihlášení.

Pokuta 2 miliony dolarů není pro tak velkou společnost mnoho, ale účinnějším trestem je, že veřejnost vidí, jak nebezpečný byl PayPal. Ukazuje, jak vážné byly problémy společnosti s kybernetickou bezpečností. PayPal zjevně opravil zjištěné problémy a zlepšil své postupy v oblasti kybernetické bezpečnosti. Tyto změny mají zabránit, aby se podobné problémy opakovaly.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek