Pátek , 29. 11. 2024

Zina

Acer oznámil 4K monitor s Nvidia G-Sync

24. 05. 2014

24. 05. 2014

Acer XB280HK je herním monitorem s úhlopříčkou 28 palců, LED podsvícením a rozlišením 4K Ultra HD, 3840 × 2160 pixelů. Což znamená 4krát větší zobrazovací plochu, než nabízí 1080p panely.

Hlavní zajímavostí monitoru je ale podpora technologie Nvidia G-Sync, která synchronizuje obnovovací frekvenci monitoru s obrazem z grafické karty, čímž má zamezit trhání obrazu, protože obě dva výstupy jsou v souhře. Grafika čeká na obnovovací frekvenci monitoru a podle té upraví svůj výstup. Standardnímu monitoru s 60 Hz odpovídá rychlost 60 FPS, což je často problém dosáhnout pro slabší grafické karty ve vysokém rozlišení. G-Sync mění frekvenci monitoru od 30 do 144 Hz, dle počtu vykreslených snímků za sekundu, které vyšle grafická karta.

Ale zpět k monitoru, který má být vhodný pro grafiky, spisovatele (určitě i redaktory :o) či hráče, protože má šetřit jejich zrak i dalšími funkcemi, jako je stabilní napájecí proud (pro eliminaci blikání), matná obrazovka (jak převratné), automatické stmívání jasu dle světelných podmínek. Pozorovací úhly činí 170 / 170 stupňů, DisplayPort 1.2 a čtyři USB 3.0 porty

Acer v tiskové zprávě tvrdí, že jde o celosvětově první podobný monitor. Na internetu pouze po několika sekundách googlováni objevíte Asus se stejnou funkcí, avšak rozlišením „pouze“ Full HD. Acer XB280HK se začne prodávat, co nevidět.

Zdroje: Acer, GeForce, Tinh té

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek