Neděle , 23. 02. 2025

Svatopluk

AMD představuje Radeon R9 280

05. 03. 2014

05. 03. 2014

Rozhodně nečekejte maximální výkon, jako u nedávno představene GeForce, karta míří na jiný typ zákazníků.

Grafická karta bude logicky o něco pomalejší než Radeon R9 280X a vlastně se moc neliší ani od předchozí generace Radeonu HD 7950 se stejným GPU „Tahiti“, má velmi podobné parametry jako počet stream procesorů, texturovacích jednotek i frekvenci pamětí. Frekvence GPU bude o málo vyšší – konkrétně o 8 MHz v boost módu. Též spotřeba bude vyšší, dosáhne na 250 W (o 25 W více). Počáteční cena má činit 280 USD (asi ), Radeon R9 280X stojí na českém trhu okolo 7 000 – 8 000 Kč.

Zdroj: AnandTech, ExtremeTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.

Nepřehlédněte

Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek