Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Apple iTunes Store nakráčel do Česka

01. 10. 2011

01. 10. 2011

Dlouho jsme jen breptali, že v USA mají nedozírné možnosti individuálního přístupu k multimédiím, hudbě, filmům a seriálům přes internet. Světová jednička v poskytování těchto služeb, Apple iTunes, je nyní dostupná i v Česku.

iTunes Store je online obchod s hudbou a dalšími multimédii. Vyberete si, co chcete, zaplatíte, stáhnete, konzumujete. Jedna písnička stojí necelé euro, album potom deset eur. Formát audia je v AAC a 256 kbps bez ochrany proti kopírování (DRM). S filmy a seriály to není právě žhavé, protože jsou na ně velmi často aplikovány geografické restrikce a těžko u zahraničních filmů očekávat např. české titulky. Takže vlastně nic světoborného se zatím nestalo… Škoda, protože existuje i velmi slušný a cenově dostupný MMC přehrávač k televizi Apple TV. 

Apple iTunes Store není určen jen majitelům zařízení Apple, ale využít jej může kdokoli. Aplikace je dostupná např. i pro Windows. Více na http://www.apple.com/cz/itunes/

Do budoucna se snad ale můžeme těšit, že některá z podobných služeb nabídne alespoň konzumace čehokoli z obrovské databáze za nevelký měsíční poplatek. Mluví se o Amazonu, ale v Česku je prý na spadnutí i nová služba Music Jet, která to bude umožňovat. A na filmy tu máme už teď TopFun

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek