Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Jsou hráči poskakující s kytarou před TV blázni?

20. 09. 2009

Je to nějaký ten rok, co jsem poprvé viděl škubající se dospělce s plastovou kytarou před televizní obrazovkou. Přišlo mi to docela „mimo“ a nevěřil jsem, že to může být legrace. Respektive, že to může chytit i jinak seriozní jedince. Tento web je o hifi, a Guitar Hero je počítačová hra. Nicméně má i blízko k hudbě, a proto, pokud si chcete vychutnávat muziku dalším z možných způsobů, čtěte dále.

Vyzkoušel jsem na vlastní pocit, o co vlastně jde. Guitar Hero má jednoduchý princip, ale mnoho variací. Kapela spustí a vy se musíte na speciální kytaře trefovat do rytmu mačkáním daných barevných tlačítek. Tlačítek je celkem 5 a podle nastavené obtížnosti se v různém množství rytmicky zobrazují na obrazovce. Nutná je souhra obou rukou, protože je třeba nejen mačkat tlačítka, ale i „třískat“ do strun.

I nehudebníci tak mají možnost, zažít zprostředkovanou radost ze hry. Když tlačítko nestihnete zmáčknout, tón vaší kytary chybí, když zmáčknete nebo podržíte špatně, zahrajete falešně. Na to reagují diváci a mohou vás snadno vypískat. A když se daří, máte radost.

Ať to vypadá jak chce infantilně, vtáhne vás to do hry a hudební show vnímáte docela jinak, než při běžném poslechu. Prostě – je to sranda. Zvláště, když máte možnost zahrát si takto svou oblíbenou muziku. Téměř nutností je velká obrazovka, kvalitní ozvučení a samozřejmě kytara (hrát na klávesnici nemá smysl). Nabízí se tak využití například s HTPC, nebo herní konzolí (PS2, PS3, Xbox 360, Wii).

Můj debut proběhl na PS3 s Guitar Hero IV – World Tour. Existuje více dílů i variací na dané téma, ale já jsem zvolil tuto verzi, protože byla i s kytarou za slušnou cenu (1500 Kč) a obsahuje průřez různých interpretů na cca 60 písních. Pořídit lze i takové speciality, jako verzi jenom o Metallice nebo o Aerosmith, případně vyšla podobná hra i s Beatles (Rock Band).

Kytara mne mile překvapila. Není to až taková plastová hračka, jak na první pohled působí. Je dostatečně velká a velmi kvalitně zpracovaná, kromě tlačítek má mimo jiné i dotykovou plochu (slider) nebo pohybový senzor a samozřejmě je bezdrátová. A připojit (dokoupit) lze bicí, mikrofon a hrát ve více lidech… Zábava na party jako dělaná. V opilosti člověk i zapomene, že si vlastně hraje, jak malé dítě 🙂

Pro zajímavost přidávám odkaz na zajímavý článek, proč si Rolling Stones a Pink Floyd myslí, že podobné hry jsou hovadina: http://blog.limewire.com/posts/25764-rolling-stones-pink-floyd-hate-guitar-hero-rock-band-teenagers-in-general/
 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.
Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek