Pátek , 22. 11. 2024

Cecílie

Jsou hráči poskakující s kytarou před TV blázni?

20. 09. 2009

Je to nějaký ten rok, co jsem poprvé viděl škubající se dospělce s plastovou kytarou před televizní obrazovkou. Přišlo mi to docela „mimo“ a nevěřil jsem, že to může být legrace. Respektive, že to může chytit i jinak seriozní jedince. Tento web je o hifi, a Guitar Hero je počítačová hra. Nicméně má i blízko k hudbě, a proto, pokud si chcete vychutnávat muziku dalším z možných způsobů, čtěte dále.

Vyzkoušel jsem na vlastní pocit, o co vlastně jde. Guitar Hero má jednoduchý princip, ale mnoho variací. Kapela spustí a vy se musíte na speciální kytaře trefovat do rytmu mačkáním daných barevných tlačítek. Tlačítek je celkem 5 a podle nastavené obtížnosti se v různém množství rytmicky zobrazují na obrazovce. Nutná je souhra obou rukou, protože je třeba nejen mačkat tlačítka, ale i „třískat“ do strun.

I nehudebníci tak mají možnost, zažít zprostředkovanou radost ze hry. Když tlačítko nestihnete zmáčknout, tón vaší kytary chybí, když zmáčknete nebo podržíte špatně, zahrajete falešně. Na to reagují diváci a mohou vás snadno vypískat. A když se daří, máte radost.

Ať to vypadá jak chce infantilně, vtáhne vás to do hry a hudební show vnímáte docela jinak, než při běžném poslechu. Prostě – je to sranda. Zvláště, když máte možnost zahrát si takto svou oblíbenou muziku. Téměř nutností je velká obrazovka, kvalitní ozvučení a samozřejmě kytara (hrát na klávesnici nemá smysl). Nabízí se tak využití například s HTPC, nebo herní konzolí (PS2, PS3, Xbox 360, Wii).

Můj debut proběhl na PS3 s Guitar Hero IV – World Tour. Existuje více dílů i variací na dané téma, ale já jsem zvolil tuto verzi, protože byla i s kytarou za slušnou cenu (1500 Kč) a obsahuje průřez různých interpretů na cca 60 písních. Pořídit lze i takové speciality, jako verzi jenom o Metallice nebo o Aerosmith, případně vyšla podobná hra i s Beatles (Rock Band).

Kytara mne mile překvapila. Není to až taková plastová hračka, jak na první pohled působí. Je dostatečně velká a velmi kvalitně zpracovaná, kromě tlačítek má mimo jiné i dotykovou plochu (slider) nebo pohybový senzor a samozřejmě je bezdrátová. A připojit (dokoupit) lze bicí, mikrofon a hrát ve více lidech… Zábava na party jako dělaná. V opilosti člověk i zapomene, že si vlastně hraje, jak malé dítě 🙂

Pro zajímavost přidávám odkaz na zajímavý článek, proč si Rolling Stones a Pink Floyd myslí, že podobné hry jsou hovadina: http://blog.limewire.com/posts/25764-rolling-stones-pink-floyd-hate-guitar-hero-rock-band-teenagers-in-general/
 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek