Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Co skrývají smartphony?

05. 02. 2014

05. 02. 2014

Studie 2014 Love, Relationships & Technology survey od McAfee tvrdí, že polovina dospělých Američanů používá mobily k posílání peprných fotek a videí. Co dále?

Společnost McAfee zkoumala, jak více než 1 500 uživatelů sdílí a ukládá intimní data (nahé fotky, videa, choulostivé SMS i hesla) na svých chytrých telefonech. Sdílení hesel mezi blízkými, vyměňování fotografií mezi milenci a sílení úctů – vše zdánlivě neškodné věci, které se v rukou cizích lidí mohou stát citlivými, anebo vás připravit o soukromí. Výzkum ukazuje, jak to vše může vést ke kyberstalkingu a online úniku dat.

Co na sebe uživatelé prozradili?

  • 98 % používá telefon k focení
  • 54 % přijímá a odesílá intimní obsah (videa, SMS, fotky)
  • 46 % dospělých sdílí hesla s jinou osobou (dříve 54 %)
  • 47 % sdílí i emailové účty
  • 43 % bankovní detaily
  • 42 % používá stejné heslo na různých zařízeních, což nahrává hackerům
  • 30 % lidí souhlasilo se sledováním Facebooku expartnerů svých přátel
  • 28 % si vzalo mobil svých příbuzných, aby si prohlédli jeho obsah
  • 20 % respondentů se pravidelně (měsíčně) hlásí na Facebook svých partnerů jejich heslem

TIP: Windows 8 chrání indické ženy

McAfee proto radí nesdílet hesla s ostatními, vyhnout se slabým heslům i těm snadno určitelným (datum narozenin, opakující se číslice apod.). Heslo by mělo mít minimálně 6 znaků a obsahovat i číslice. My dodáváme, že je jistě užitečné přemýšlet, co, kde a s kým budeme sdílet.

Zdroj: McAfee

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek