Čtvrtek , 10. 07. 2025

Libuše a Amálie

Computex 2016: AMD prezentuje 7. generaci APU

02. 06. 2016

02. 06. 2016

Společnost AMD na Computexu prezentuje nová APU (tedy procesory s integrovanou grafikou) pro mobilní zařízení. Jádra s kódovým označením „Bristol Ridge“ (výkonnější modely FX, A12 a A10) a „Stoney Ridge“ (slabší modely A9,A6 a E2) poznáte je snadno, jejich jméno pokračuje číslici 9.

Již jsme o nich psali dříve, kdy výrobce sliboval horentní nárůst výkonu (až 50 % oproti 2 roky starým procesorům „Kaveri“) a pokles spotřeby – FX 9800P vyžaduje o 12 % méně proudu než srovnatelný předchůdce AMD FX-8800P.

Nyní tu máme i konkrétní parametry procesorů se spotřebou 10 W až 45 W. Takty, počet jader a názvy si nastudujte v tabulce.Vedoucí modely FX s grafickými jádry R9 se pochlubí podporou DirectX 12, žádné z nich se nezalekne 4K displejů.

TIP: Proč poslalo AMD nové APU procesory do vesmíru?

Jedním z prvních, kdo již prodává notebook s AMD FX-9xxx je HP v 15,6palcovém Full HD modelu Envy x360, který s nejlepším procesorem slibuje výdrž až 8,5 hod. S patřičně doladěnou hardwarovou výbavou (8 GB RAM, 1TB HDD 7 200 ot., B&O repro apod.) si pak zákazník musí připravit částku 680 USD (asi 16 400 Kč).

Zdroj: AMD

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Meta (dříve Facebook) spouští svou vlastní umělou inteligenci – Meta AI. Jde o dalšího hráče na poli konverzačních chatbotů, který chce konkurovat ChatGPT od OpenAI nebo Gemini od Googlu. Pokud používáte Messenger nebo Instagram, možná už ji máte rovnou ve svém telefonu.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek