Pondělí , 23. 12. 2024

Vlasta

Dvě čtečky (nejen) pevných disků

03. 12. 2014

03. 12. 2014

Addonics Technologies nabízí dva zajímavé produkty – externí a interní čtečku 2,5palcových disků, která s adaptéry zvládne mSATA, M2 SSD disky i CF karty.

Interní „dock“ určený do 3,5palcové pozice lze k základní desce připojit prostřednictvím USB 3.0 či SATA konektoru (napájen je buď USB či klasickým konektorem, který známe z 3,5palcových disketových mechanik). Hmotnost činí 200 g, cena 49 USD (asi 1 100 Kč).

Externí typ má stejné schopnosti. S počítači komunikuje skrz USB (2.0 i 3.0) či eSATA, napájí jej buď USB či může mít vlastní zdroj. Má nižší hmotnost 157 g i cenu 45 USD (asi 1 000 Kč).

Zajímavé je také to, že jde opravdu pouze o čtečky, které blokují zápis, takže se mohou hodit do serverů či nasazení, kde není žádoucí, aby uživatelé mohli zapisovat data na externí média. Adaptéry se přikupují za ceny kolem 25 USD (asi 560 Kč).

Zdroj: Addonic 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.

Nepřehlédněte

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek