Čtvrtek , 17. 07. 2025

Martina

Dvě čtečky (nejen) pevných disků

03. 12. 2014

03. 12. 2014

Addonics Technologies nabízí dva zajímavé produkty – externí a interní čtečku 2,5palcových disků, která s adaptéry zvládne mSATA, M2 SSD disky i CF karty.

Interní „dock“ určený do 3,5palcové pozice lze k základní desce připojit prostřednictvím USB 3.0 či SATA konektoru (napájen je buď USB či klasickým konektorem, který známe z 3,5palcových disketových mechanik). Hmotnost činí 200 g, cena 49 USD (asi 1 100 Kč).

Externí typ má stejné schopnosti. S počítači komunikuje skrz USB (2.0 i 3.0) či eSATA, napájí jej buď USB či může mít vlastní zdroj. Má nižší hmotnost 157 g i cenu 45 USD (asi 1 000 Kč).

Zajímavé je také to, že jde opravdu pouze o čtečky, které blokují zápis, takže se mohou hodit do serverů či nasazení, kde není žádoucí, aby uživatelé mohli zapisovat data na externí média. Adaptéry se přikupují za ceny kolem 25 USD (asi 560 Kč).

Zdroj: Addonic 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Umyvadlo v koupelně není jen praktickým prvkem, ale také výrazným designovým prvkem, který může zcela proměnit atmosféru prostoru. Ať už renovujete svou koupelnu, nebo plánujete novou, správná volba umyvadla do koupelny kombinuje styl, funkčnost a trvanlivost. Pojďme se podívat na trendy, materiály a tipy, které vám pomohou vybrat to pravé.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek