Pátek , 29. 11. 2024

Zina

Digilidi si notují s EISA Awards

12. 09. 2007

Nedávné každoroční udílení cen EISA nepřineslo žádné větší překvapení. Připravili jsme si pro vás malý výcuc toho nejzajímavějšího z našeho segmentu a není jistě náhodou, že některé vítězné produkty již prošly našimi testy a taktéž si od nás vysloužili velmi kladné hodnocení.

Agentura EISA vypisuje každoročně tolik kategorií a uděluje tolik cen, až to hezké není. My se podíváme jen na vítěze v oboru spotřební elektroniky, které se náš web věnuje. Pokud si budete chtít projít kompletní výsledky nejen letošního ročníku, můžete rovnou zabrousit na oficiální stránky EISA. Zlí jazykové tvrdí, že v EISA Awards jde hlavně o to, který výrobce se ukáže jako nejštědřejší sponzor. Ocenění EISA je totiž neocenitelným marketingovým nástrojem. Nicméně i z recenzí našeho webu vyšly totožné produkty, nebo přístroje ze stejné modelové řady, vítězně. Takže jsou jasné dvě věci. EISA ty produkty skutečně poctivě testuje a my dokážeme v testu skutečně kvalitní výrobek rozpoznat:). No sláva!

Philips 47PFL9732D – evropská Full HD LCD televize

I když jsme zatím žádný z Full HD televizorů od Philipsu neměli přímo v testu, o jejich kvalitě není pochyb. Zatím z každé návštěvy veletrhů Cebit a IFA máme nejlepší obrazový zážitek právě z displejů Philips. Přirozeně mluvím o špičkových modelech, jako je tento oceněný. V mainstreamu a low endu není situace zdaleka tak jednoznačná.

Pioneer PDP-LX508D – evropská Full HD plazma

Ani zde žádné překvapení. Pioneer se prakticky od nástupu plazmových zobrazovačů etabluje jako leader v technologiích. Zatímco Panasonic chrlí obrovské množství dobrých a dostupných modelů, Pioneer dělá svoje top modely pro fajnšmerky, kteří nemají hluboko do kapsy a za nejlepší technologii se nezdráhají zaplatit.

Samsung LE40R81B/86B – evropská HD ready LCD televize

Mezi LCD televizory s klasickým rozlišením 1366×768 bodů již dlouho vyniká nad ostatními značka Samsung. V nedávném duelu jsme měli menšího sourozence oceněné TV, model LE32R86B, který na nás udělal až na drobnosti výborný dojem. Rozdíly v této našlapané kategorii jsou však minimální a při výběru TV bychom se nechtěli bezmyšlenkovitě upínat pouze k “ocejchovanému“ přístroji. Samsung zřejmě získal nějaký ten plus bodík také díky originálnímu neotřelému designu.

K TÉMATU  Recenze Lenovo Yoga 300 – trefa do bílého

Panasonic TH-42PV70/PX70 – TH42PV71/PX71 – evropská HD ready plazma

Jak už jsme naťukli, Panasonic prostě mainstream plazmy umí. Kombinuje přitom dostatečně pokročilou technologii se zajímavou cenou. Nám prošel redakcí model TH-42PX70E, který jako jeden z prvních mezi plazmami měl již integrovaný DVB-T tuner. Trochu lze polemizovat nad tím, že získala ocenění v sekci HD ready, ale přitom (stejně jako prakticky všechny v této kategorii) fyzickým rozlišením 1024×768 bodů ani nižšího HD formátu nedosahuje:) Ale i s pixelovou “podvýživou“ si poradí se zobrazením (nejen) HD videa výborně.

Panasonic DMR-EX87 – evropský DVD / HDD rekordér

Zde si musím trochu povytáhnout triko konstatováním, že již v červnu při uvedení tohoto rekordéru na trh jsem mu na našich stránkách předpovídal ocenění evropským rekordérem. A stalo se:) Zřejmě tomu hodně napomohla konečně bezproblémová integrace DVB-T tuneru a určitě také fakt, že letos se výrobci s novinkami moc neukázali a nebylo až tak obtížné zvítězit i s byť jen drobnou inovací . Z našich dosavadních testů HDD rekordérů různých značek si odnesl totožný model s menším diskem DMR-EX77 zatím nejlepší hodnocení a tak musíme s agenturou EISA opět souhlasit. Tak to byly střípky EISA výrobků roku. Zajímavým detailem je, že už zcela zmizela kategorie DVD přehrávač roku a objevuje se už pouze HD DVD přehrávač. Inu, co nebude mít v následujícím období přídomek HD, jako by už ani neexistovalo…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Jak může malá firma zvládnout rychlý růst a zároveň udržet vysokou kvalitu služeb? Pavel, majitel obchodu s designovým nábytkem, našel řešení v nástroji ChatGPT. Tento AI systém mu pomohl automatizovat komunikaci se zákazníky, zefektivnit marketing a úspěšně expandovat na zahraniční trhy. Pavel tak nejen zvládl nápor objednávek, ale také posunul své podnikání na novou úroveň, díky čemuž se mohl soustředit na to, co dělá nejlépe – design nábytku.
Vláda v roce 2020 schválila zavedení DPH na malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Dosud byly balíčky v hodnotě do 22 eur od daně osvobozeny. Novela zákona tak zavádí do české legislativy předpis EU, který tuto výhodu od roku 2021 ukončuje. Stát si od opatření slibuje větší výběr daní a spravedlivější tržní prostředí. Odborníci očekávají zdražení zboží a snahy o obcházení nových pravidel.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek