Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.
Pokud jste se narodili v 90. letech nebo dříve, možná si pamatujete na ty velké krabicové počítačové monitory s téměř čtvercovým displejem. Pak jsme v určitém okamžiku postupně přešli k širokoúhlým monitorům. Proč jsme tedy provedli změnu a jak to ovlivní způsob, jakým používáme naše osobní počítače?
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Vyhledávání na webu je v posledních letech horší a horší a v poslední době k tomuto problému přispěly články generované umělou inteligencí. Google se to nyní pokouší napravit tím, že do Vyhledávání Google zavádí aktualizaci, jejímž cílem je snížit „nekvalitní“ výsledky.