Pondělí , 18. 11. 2024

Romana

Disney chce tisknout medvídky ve 3D

02. 05. 2014

02. 05. 2014

3D tiskárny umí pracovat s plasty či kovem, ale nový typ 3D tiskárny vyvinutý Carnegie Mellon University a Disney Research Pittsburgh si umí poradit i s vlnou a plstěnou látkou. Vytiskne třeba medvídka.

TIP: BI V2.0 – první 3D tiskárna pro masy?, První plně barevná 3D tiskárna na světě

Možná si říkáte, že něco podobného tu už bylo a říká se tomu šicí stroj. A vynález opravdu kombinuje vlastnosti 3D tiskárny a šicího stroje. V budoucnu by tak mohl být schopen vyrábět oblečení, šály, čepice i medvídky. Ve skutečnosti však nejde o pletení, tiskárna využivá tzv. Fused Deposition Modeling (vrstvení tavené látky), známé z levných 3D tiskáren.

Výhodou oproti šicímu stroji má být možnost rychlého zpracování počítačového návrhu a tedy snadná produkce prototypů. Rovněž by tiskárna mohla sloužit k výrobě dílů pro tzv. měkké roboty, uvádí tisková zpráva. Představení a odborná diskuse proběhla na konferenci CHI Conference on Human Factors in Computing Systems, pořádané 28.dubna v Torontu.

Zdroj: Disney Research

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek