Čtvrtek , 24. 04. 2025

Jiří

Do třetice DVD Ferguson: model D-880HX na spadnutí

26. 03. 2008

DVD přehrávače Ferguson není našim čtenářům nutno představovat, nejvyšší modely D-770 a D-780 jsme již testovali. Jejich zajímavé schopnosti zvláště v reprodukci DivX jsou všeobecně známé. Po delší odmlce se vrací do prodeje jednak model D-780, ale také se můžeme těšit na nástupce v podobě Fergusonu D-880.

Ten by se měl objevit v měsíci dubnu. Design vypadá na první pohled prakticky totožně s D-780, odlišnosti budeme hledat spíše uvnitř. Zůstává většina toho dobrého, co dělá Ferguson Fergusonem, tedy hlavně vyladěný firmware, ovládající čip Mediatek. Zachováno je tedy takřka absolutní nastavení DivX titulků včetně jejich časového posunu, vylepšený filebrowser a kompletní česká podpora.


Ferguson D-880HX vypadá zepředu stejně jako D-780

Již tak úctyhodný seznam podporovaných mediálních formátů se rozšíří ještě o WMV a VC-1 v klasickém SD rozlišení. Změna nastává také u I/O rozhraní. USB povýší na rychlejší verzi 2.0 (což ale praktický efekt většinou příliš nepřináší) a HDMI výstup nyní zvládne rozlišení 1080p oproti 1080i u předchůdců. U těch měl HDMI výstup dost diskutabilní kvalitu obrazu a problémy s některými režimy. Nový upscaller snad bude kvalitnější. Nakonec jedna špatná zpráva. Nový přehrávač by měl podle všeho být prost 5.1 analogového zvukového výstupu, což by byla velká škoda. Uvidíme najisto, až se u nás objeví první vzorky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek