Středa , 15. 01. 2025

Alice

Diskuze k článku

16 Responses

  1. Re: Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: …
    Kvuli stovce si zlikvidovat moznost reklamace mi neprijde moc vyhodne 😉 Z vlastni zkusenosti 50% Seagate HDD pri provozu 24/7 odejde jeste v ramci zarucni doby. Zcela bez viditelnych stop na ramecku to nevyndate. Samotne hdd jsou drazsi, protoze se u nich predpoklada vetsi zatizeni + elektronika je nechranena = vetsi mira reklamaci. Toz tak…

    1. Re: Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: …
      Se zárukou máte naprostou pravdu. I když vlastním starší WD externí disk a ten lze rozložit docela elegantně. Ale že by byly disky v boxech jiné, ne-li nějak speciální, oproti těm samostatným, si nemyslím. Ty stejné disky se prodávají jak v boxech, tak samostatně.

      Jen kvůli disku nemá asi cenu řešit 100 korun rozdíl, i když to může být někdy i více. Ale smysl to může mít, pokud chcete získat USB 3.0 box na disk zadarmo, což je úspora dalších minimálně 200 Kč.

      1. Re: Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: …
        Nejsou jine, jenom vyrobce v cene zohlednuje mnohem vetsi riziko poskozeni, nezli je tomu u disku v externich boxech a predpoklad ze budou v mnohem intenzivnejsim provozu nez externi disk. 99% uzivatelu si externi disk montuje svepomoci a o nejakem statickem uzemneni vubec netusi… Pokud planujete pouzivat disk napr v NAS, 24/7, tak na nejake kuchani z externiho boxu zapomente, zaruka Vam jeste pride vhod. Dnes se jiz nedelaji boxy pro 3,5 kde by to v servisu nepoznali!

        1. Re: Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: …
          Aha, tak to jsem původně nepochopil, jak to s tou kalkulovanou životností myslíte. Motivy pro rozdílné ceny téhož jsou podle mě stále záhadou.

          Pokud výrobci kalkulují s tím, že samotný disk bude více namáhaný a tím pádem více reklamovaný, tak mě napadá, že přenosný disk je námáhaný zase úplně jinak – že se do něj vrazí při chodu, že spadne, že se připojuje k USB, kde ráda zazlobí statická elektřina…

    2. Re: Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: …
      Ještě se mi nestalo že bych reklamoval HDD a na to s tím rozdílem interního disku a externího jsem přišel taky . Naposledy jsem vydoloval z rámečku WD Scorpio blue a jede jak má už od roku 2011 a to co mi zbylo se hodí pořád , disků je více a redukcí na usb není nikdy dost (občas něco někde založím ) a když je třeba tak HDD nějaký zase „mrsknu“ do krabičky , zacvaknu a beru na cesty třeba .Krabička / rámeček malinko utrpěl při rozebírání ( neznatelně vcelku ) ale to je malá daň. A to s tím ochranným svazem autorským to je svinstvo na entou. Paměťovky mimochodem mám jen do fotoaparátu a kamery a jako uložiště pro mé věci a tvorbu případně .

  2. Autorský zlodějský fond u HDD

    Ještě jeden postřeh. Zlodějskému autorskému fondu platíme při pořízení 2TB pevného disku:

    – interní disk: 50 Kč
    – externí disk: 250 Kč

    Toto rozdíl v ceně disku interního versus externího ve skutečnosti ještě mnohem více prohlubuje. 

    1. Re: Autorský zlodějský fond u HDD
      Já koupil paměťovou kartu SDXC Transdent 64GB za 1024Kč a z toho mi bylo 108Kč oficiálně ukradeno autorským fondem. 🙁 Kde na to berou právo?! Mám ji do kamer na domácí video!

      1. Re: Autorský zlodějský fond u HDD
        Ano, je to naprosto nehorázné. Jediní, kdo se tím zabývají, jsou Piráti: http://www.pirati.cz/kci/kopirovaci_monopol

        A protože nevidím jiné cesty, budu je volit (což nikomu nechci nutit).

        Mimochodem, toto je také zajímavé: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=19077&catid=1&Itemid=57

        Ale co se od té doby změnilo? Vůbec nic. Včera jsem kupoval HDD do firmy, výpalné tam je pořád, i pro firmu. Žádat poplatek zpátky po „OSE zla“? Už vidím, jak by to dopadlo.

        1. Re: Autorský zlodějský fond u HDD
          Správně. Já volil Piráty již několikrát. 🙂 Státem posvěcené zlodějské chování je děsivé! Kde je presumpce neviny?! Ke všem se chovají jako ke zlodějům. Přitom kopírování není žádný zločin. Originál nikam nemizí, takže nejde o žádnou škodu. Vyživujeme povinně zloděje, které podporují největší óbrzloději – naši milí zákonodárci. Do pekel s nimi se všemi. Svobodu internetu a okamžitý zákaz neoprávněného vymáhání desátek, při nákupu záznamových médií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Šest měsíců poté, co BMW podepsalo smlouvu s robotickým startupem Figure AI, se bipedální humanoidní roboti Figure 01 testují ve výrobním závodě BMW Spartanburg v Jižní Karolíně. Nejnovější zpráva o pokroku ukazuje, jak by roboti mohli pomoci při výrobě.
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.

Nepřehlédněte

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek