Čtvrtek , 01. 05. 2025

Svátek práce

Ještě o chlup více: Ferguson D-780HX

27. 07. 2007


Nedávná recenze na DVD přehrávač Ferguson D-770HX se stala záhy nejčtenější, což svědčí o velkém zájmu o takto pěkně softwarově doladěné přístroje. Ale vždy je co vylepšovat a proto Ferguson nyní uvádí nový model D-780HX.

V zásadě jde technicky o totožnou záležitost, jen s drobnými úpravami. Takže “pod kapotou“ opět bije neohrožené srdce čipu Mediatek 1389 a většina schopností a podpora mediálních formátů je totožná s modelem D-770HX. Bez problémů si tedy poradí kromě klasiky i s DivX Ultra nebo Nero Digital. Stejně tak konektorová výbava je beze změny včetně přítomnosti HDMI výstupu a USB vstupu.


Ferguson D-780HX

Na první pohled je jasné, že inovovaný model dostal především zcela nové ošacení, řekl bych oproti modelu D-770 změna k lepšímu. Design je čistší a zamlouvá se mi už o poznání více. Naštěstí výrobce nezměnil povedený dálkový ovladač.

Ferguson D-780HX zaznamenal několik vylepšení i po softwarové stránce. To dobré přirozeně zůstalo. Titulky v DivX jdou prakticky libovolně nastavovat, ale přibyla užitečná možnost synchronizace titulků s videem (+/- 9.9s). Přibyly také další podporované znakové sady titulků. Hlavně ISO-8559-2, kterou určitě ocení zatvrzelí Linuxáři. Model D-770 postrádá jinak celkem běžný režim Dolby Pro Logic II, což D-780 napravuje a zbývá pár milých drobností, jako třeba možnost ztlumit jas displeje.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.
Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek