Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Ještě o chlup více: Ferguson D-780HX

27. 07. 2007


Nedávná recenze na DVD přehrávač Ferguson D-770HX se stala záhy nejčtenější, což svědčí o velkém zájmu o takto pěkně softwarově doladěné přístroje. Ale vždy je co vylepšovat a proto Ferguson nyní uvádí nový model D-780HX.

V zásadě jde technicky o totožnou záležitost, jen s drobnými úpravami. Takže “pod kapotou“ opět bije neohrožené srdce čipu Mediatek 1389 a většina schopností a podpora mediálních formátů je totožná s modelem D-770HX. Bez problémů si tedy poradí kromě klasiky i s DivX Ultra nebo Nero Digital. Stejně tak konektorová výbava je beze změny včetně přítomnosti HDMI výstupu a USB vstupu.


Ferguson D-780HX

Na první pohled je jasné, že inovovaný model dostal především zcela nové ošacení, řekl bych oproti modelu D-770 změna k lepšímu. Design je čistší a zamlouvá se mi už o poznání více. Naštěstí výrobce nezměnil povedený dálkový ovladač.

Ferguson D-780HX zaznamenal několik vylepšení i po softwarové stránce. To dobré přirozeně zůstalo. Titulky v DivX jdou prakticky libovolně nastavovat, ale přibyla užitečná možnost synchronizace titulků s videem (+/- 9.9s). Přibyly také další podporované znakové sady titulků. Hlavně ISO-8559-2, kterou určitě ocení zatvrzelí Linuxáři. Model D-770 postrádá jinak celkem běžný režim Dolby Pro Logic II, což D-780 napravuje a zbývá pár milých drobností, jako třeba možnost ztlumit jas displeje.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek