Středa , 14. 05. 2025

Bonifác

Funkční pistole vytištěná z kovu ve 3D je na světě

11. 11. 2013

11. 11. 2013

Bylo to jen otázkou času, kdy se to někomu podaří. Stalo se! Na světě je první funkční kovová pistole vytištěná na 3D tiskárně.

Několik podobných zbraní tu už bylo, dokonce i v open source licenci. Šlo však o plastové výrobky (lze-li to takto říci), které se rychle ničily. Nyní se společnosti Solid Concepts podařil podobný kousek z kovu s použitím technologie SLS (selective laser sintering – selektivní laserové spékání), která pro 3D tisk využívá kovový prášek a vysoce výkonný laser.

Výsledkem je poloautomatická pistole M1911 ráže 45 mm, skládající se ze 30 oddělených částí z nerezové oceli či ze slitiny niklu a chromu. Při testech zvládla úspěšně vystřelit vice než 50krát a zasáhnout cíl na vzdálenost 30 metrů.

Zdroj: ExtremeTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek