Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Diskuze k článku

12 komentářů

  1. Hlucnost HDD…
    Zdravím.
    Osobne skusenosti s HDD-SEAGATE=vela hreje a je aj hlucny a pomaly! :=(
    Medzi spicku dnes patria HDD od WesternDigital(3200AAKS, SATA, 16MB/1 platnovy/-vitaz mnohych testov) a Samsung.
    WD 3200AAKS SATA 16MB cache osobne vlastním a je skoro nehlucny, rychly a nehreje, :=) odskusane na vlastne usi o cca 02.00 cez program O&O Defrag(scan disc) vs. HDD Hitachi 160GB ATA.
    Neviem ako to autor myslel s rychlostou a hlucnostou 2,5″ HDD 5400 ot./min….mam v notebooku jeden 80GB Hitachi a nieje ani rychly ani nehlucny…no jednym slovom hroza!
    Nikdy 5400ot./min HDD!!! :=()

    TESTY:
    DIGIlidi
    DIGIlidi

    EDiT: Autorovi-pekný serial o HTPC…chystam si tiez zostavit(AMD Athlon64 3000+, HDD Hitachi 160GB+WD320GB, Ati HD3850…)
    Uz ste skusal to rozbehat na WinMC?Lahsie to asi pojde cez Vistu+Sp1…:=)

    1. re: hlucnost HDD
      To, že 80GB 2,5″ disk není rychlý ani tichý je docela možné. Ale jelikož dnešní 2,5″ disky mají násobně vyšší hustotu dat na plotnu a používají kolmý zápis, je to s jejich rychlostí v pohodě. A oproti 3,5″ diskům jsou VŽDY tišší. Používám Visty a 2,5″ nový disk a rychlost je pro HTPC naprosto v pohodě. Ale každý má preference jiné…

      Jinak Media Center jsem zkusil několik (o tom bude asi samostatný článek mimo seriál) a všechno to v konečném důsledku je ukázka neschopnosti vývojářů. Vista MCE nevyjímaje. Ale použít se to nakonec celkem dá 🙂

      1. re: hlucnost HDD
        mě se nakonec osvědčil MediaPortal 1.0.0.0 RC3 (sice to není release verze ale šlape jako fík) a to jsem toho testoval opravdu hodně, sice náročnější prvotní nastavení ale výsledek stojí za to, HTPC teď je použitelné i pro mojí 7mi letou dceru. Mám to na 780G, AMD4850+, HDD750Gb Samsung, ovladač Microsoft MCE a konečně Technisat skystar hd2 + CI modul.

      2. re: hlucnost HDD
        Používám HDD 2,5″ i v normálním desktopu (HALL 3000) a je rozhodně tišší, nehledě na podstatně menší spotřebu. Pro odhlučnění také používám následující „špinavý trik“: disk nemontuji na tvrdo, ale zavěsím ho pomocí pružných závěsů z vhodného materiálu (používám starý filcový koberec) ve tvaru obráceného U. Pokud např. montujete disk 2,5″ do slotu pro 3,5″, lze tyto závěsy použít místo kovových adaptérů. Pro uchycení vnějších stran ale budete potřebovat buťo matičky (špatě se nasazují) nebo lépe úzké kovové proužky (přes celou délku závěsu) s předvrtanými otvory pro uchycení samořezných šroubů. Závěšením se ovšem neomezí jen přenos hluku, ale také odvod tepla, takže pozor na přehřátí disku. Naštěstí disky 2,5″ tolik netopí a kdyby přece, tak pomůže pomaloběžný „míchací“ ventilátor nebo pasivní chladič.

      3. re: hlucnost HDD
        DODATEK: nějak jsem přehlédl,že ta odpružená montáž už v článku je – takže jsem jen popsal další způsob zavěšení. BTW, gumičkám bych moc nevěřil, po čase zpuchří a přetrhnou se.

    2. Hodnotit kvalitu disku jen
      Hodnotit kvalitu disku jen podle znacky, tedy rikat obecne pravdy o kvalite VSECH disku od toho ci onoho vyrobce nema smysl.

      V ramci jedne znacky a dokonce i v ramci modelove rady najdete rozdily v hlucnosti, vibracich apod. A dokonce v ramci typu (ruzna data vyroby, ruzne tovarny) muzete najit rozdily ve spolehlivosti…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.
Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek