Sobota , 30. 11. 2024

Ondřej

Intel NUC bez větráku za 129 dolarů

27. 04. 2014

27. 04. 2014

Intel NUC (Next Unit of Computing) není novinkou. Zítra se začne prodávat nový model DE3815TYKHE, vybavený Atomem s 36W napájením.

Procesor Intel Atom E3815 (Bay Trail) běží na frekvenci 1,46 GHz s maximální spotřebou TDP 5 W, což umožňuje pasivní chlazení a velmi kompaktní rozměry. Sekundují 4 GB eMMC (Embedded MultiMediaCard) vestavěné paměti, přičemž místo zbývá samozřejmě pro 2,5palcový pevný disk (klasický či SSD). Stačí přidat jeden „notebookový“ modul RAM typu DDR3L o maximální kapacitě 8 GB. Grafiku zpracovává samozřejmě jádro Intel HD na frekvenci 400 MHz. Rozměry této krabičky činí 19 × 11,6 × 4 cm.

To vše pořídíte za slušných 129 USD (asi 2 560 Kč), pravda bez RAM a pevného disku, což konečnou cenu zvýší.

Zdroje: Intel, LinuxGizmos

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek