Sobota , 19. 04. 2025

Rostislav

Jak naučit Ferguson D-880HX napájet externí USB disky

14. 06. 2008

Ferguson D-880HX patří k těm povedenějším a tím pádem i oblíbeným DVD přehrávačům. Nechybí mu USB port pro možnost přehrávat videa či hudbu z flash pamětí nebo externích USB disků. Právě disky ale často nefungují, protože potřebují vyšší napájení, nebo napájení externí. Přehrávač ale lze upravit tak, aby USB disk napájet dokázal.

S tímto zajímavým řešením přišel Aleš Povalač na svém blogu blog.alpov.net.

Pokud připojíte k Fergusonu externí disk a slyšíte jen cvakání, je způsobeno poklesem napětí na USB portu při vyšším proudovém odběru, vznikajícím při roztáčení disku. Pohledem na základní desku je patrné, že mezi +5V systému a USB jsou zařazeny dva prvky – dioda v propustném směru (D6) a vratná pojistka (F1). Na diodě vzniká právě onen vražedný úbytek napětí – neměřil jsem ji, ale předpokádám, že to bude obyčejná křemíková dioda, tj. s úbytkem 0,6-0,7V, což už je pro HDD moc. Tato dioda ovšem není nezbytná. Má zřejmě zabránit napájení elektroniky přehrávače z vnějšího zařízení, ovšem z principu se na tomto USB portu nikdy externí napájení neocitne, připojovaná zařízení (flash, čtečka, HDD) jsou pasivní. Proto není nic jednoduššího, než diodu D6 přemostit drátovou propojkou. A ejhle, disk bez problémů a odmlouvání najede.

Podrobnější postup i s obrázky najdete na výše odkazovaném blogu.

Recenzi Fergusonu D-880HX hledejte u nás.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Meta (dříve Facebook) spouští svou vlastní umělou inteligenci – Meta AI. Jde o dalšího hráče na poli konverzačních chatbotů, který chce konkurovat ChatGPT od OpenAI nebo Gemini od Googlu. Pokud používáte Messenger nebo Instagram, možná už ji máte rovnou ve svém telefonu.

Nepřehlédněte

Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek