Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

31. 01. 2015

31. 01. 2015

O tom, že nás v letošním roce čeká nástup zařízení podporujících standard USB3.1 se slibovanou teoretickou propustností až 10 Gbit/s, víme. Ale jaký bude vedle univerzálního konektoru skutečný přínos tohoto rozhraní? Koukněme se na výsledky testů od konkurence.

Kolegové pro svůj test zvolili dostatečně výkonný hardware, prim v tomto představení hraje základní deska MSI X99A Gaming 9 ACK s řadičem ASMedia ASM1352R a SSD pevné disky  Intel 530 240 GB.

Základní deska MSI X99A Gaming 9 ACK se chlubí dvěma porty USB 3.1.

A co konkrétně kolegové naměřili? V syntetických testech hodnoty okolo 500 MB/s až 700 MB/s, což nezní špatně (mluvíme tu o externích discích), i když dřívější pokusy na IDF 2014 ukazovaly až 800 MB/s.

V syntetických benchmarcích se USB 3.1 opravdu daří.

Při reálném kopírování 1,52 GB dat, uložených celkem ve 2 867 souborech (32 velkých videí, zbytek byly malé soubory) vidíme krásné zkrácení doby nutné na čekání.

Zrychlení oproti USB 2.0 je vskutnu impozantní, reálné srovnání s USB 3.0 už je horší.

Zdroj: AnandTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek