Středa , 09. 04. 2025

Ema

K používání ChatGPT již nepotřebujete účet, ale má to háček

06. 04. 2024

06. 04. 2024

ChatGPT vyžadoval účet OpenAI od svého prvního spuštění. To se nyní mění, protože nástroj nyní umožní omezený přístup bez registrace účtu. OpenAI, společnost stojící za ChatGPT, začátkem dubna oznámila, že ChatGPT je nyní k dispozici k okamžitému použití bez vytvoření účtu. Můžete to vyzkoušet z webové aplikace chat.openai.com nebo z oficiálních aplikací ChatGPT pro iPhone a Android. OpenAI v příspěvku na blogu uvedlo: „Ode dneška můžete ChatGPT používat okamžitě, aniž byste se museli registrovat. Postupně to zavádíme s cílem zpřístupnit AI každému, kdo se zajímá o její schopnosti.“

Při používání bez účtu počítejte s omezením

Používání ChatGPT bez účtu má několik omezení. Nemůžete ukládat a kontrolovat historii chatu, sdílet chaty, používat hlasové konverzace ani zkoušet vlastní pokyny. Jste také omezeni na standardní model GPT-3.5 AI, stejně jako bezplatné účty ChatGPT – přístup k výkonnějšímu modelu GPT-4 vyžaduje placené předplatné ChatGPT Plus.

OpenAI implementovalo „další zabezpečení obsahu“ při používání ChatGPT bez účtu, takže pokud jej používáte bez účtu, můžete narazit na další otázky, na které ChatGPT neodpoví. Vaše konverzace budou také použity k trénování modelů AI, pokud se neodhlásíte kliknutím na tlačítko nápovědy a následným otevřením nastavení.

Již bylo možné používat jazykový model GPT bez účtu pomocí aplikace Microsoft Copilot, a to buď ve webové aplikaci Copilot, v aplikacích pro iPhone nebo Android, nebo v jiných aplikacích společnosti Microsoft. Přístup Copilota k webovým datům z Bingu však způsobuje, že se chová trochu jinak a je zde také denní limit na zprávy. Pokud si nechcete vytvořit účet jen proto, abyste se modelu GPT AI zeptali na pár otázek, nyní máte dvě možnosti. Mezitím model Gemini AI od Googlu stále vyžaduje účet Google.

K TÉMATU  Tvorba DVD i s titulky z AVI či jiného zdroje zdarma

Účty ChatGPT jsou již zdarma a přestaly vyžadovat telefonické ověření, takže se nejedná o významnou změnu v dostupnosti. Je to však známka toho, že zabezpečení generativní umělé inteligence je nyní dostatečné, aby pro základní použití nevyžadovala registraci uživatele. Mohlo by to být také jen OpenAI, která zpřístupňuje bezplatné zkušenosti, aby pomohla prodat ChatGPT Plus.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.

Nepřehlédněte

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek