Středa , 01. 01. 2025

Nový rok

Kde můžete nakazit jadernou elektrárnu USB diskem? V Rusku!

13. 11. 2013

13. 11. 2013

I běžně zkušený uživatel ví, že počítač lze nakazit malwarem nejen z internetu, ale též např. infikovaným USB diskem. Nyní už to ví i pracovníci v ruské nukleární elektrárně.

Renomovaný bezpečnostní expert Eugen Kaspersky nedávno sdělil v Canberra Press Clubu v Austrálii, že ruská atomová elektrárna byla infikována nechvalně známým virem Stuxnet z USB disku či CD. Elektrárna prý nebyla připojena k internetu v době, kdy řádil Stuxnet v roce 2010, kde byly jeho cílem jaderná elektrárna Búšéhr a závod na obohacení Uranu v Natanzu – oba cíle v Íránu. Proto se nabízí možnost napadení z flash disku. Přesný vliv na závod ale neznáme.

Kaspersky též zmínil, že dle informací od kosmonautů i Mezinárodní vesmírná stanice bývá čas od času infikována malwarem skrz USB disky přinesené astronauty na oběžnou dráhu. „Bohužel je to velmi pravděpodobné, že jiné národy, které nejsou součástí mezinárodních konfliktů, budou oběťmi kybernetických útoků na klíčovou infrastrukturu,“ řekl Kaspersky. Skeptici poukazují na to, že je těžké Kasperského tvrzení potvrdit.

Zdroj: Motherboard

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Nepřehlédněte

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek