Čtvrtek , 20. 06. 2024

Leoš

Zázrak druhý: Office 365 budou zdarma i pro Windows, blíží se Office 2016

27. 03. 2015

27. 03. 2015

Microsoft opět rozdává – tentokrát umožní užívání Office zdarma i uživatelům Windows a to opět pro zařízení s displejem menším než 10,1 palců včetně. Pro Android a iOS již takovou licenční politiku nabízí.

Jde o vcelku logický krok po té, co již dříve byly vypuštěny kancelářské balíky pro Android a iOS, které také nabízejí základní funkce editace dokumentů zdarma, tzn. nikoliv pouze čtení dokumentů.

TIP: Zázraky se dějí, Windows budou zdarma

Dle slov Kirka Koenigsbauerera, Corporate Vice Presidenta pro divizi Microsoft Office, resp. řádků na blogu, budou v současnosti užívat velikost displeje pro rozlišováním mezi profesionálním a osobním užitím. Dle průzkumu tvoří hranici, definující opravdové mobilní zařízení, právě úhlopříčka 10,1 palců a méně. Tyto tablety či konvertibilní notebooky jsou dle předpokladů užívány hlavně na cestách bez myši, pouze pomocí dotykové obrazovky. A pravděpodobně nepůjde o profesionální tablet, určený pro design a prezentace. Právě na těchto zařízeních mají být Office se zákadní funkcionalitou zdarma.

Cíl je při tom jasný a Microsoft ani nemlží, nejde o velkorysost, nýbrž o snahu oslovit „mobilní uživatele“ s jejich telefony a naskočit do rozjetého vlaku. Správnost úvahy při tom potvrzuje 80 milionů stažení Office pro Android a iOS za méně než rok.

Ukázká z testovací verze Office 2016.

Také již považujme za oficiálně potvrzené, že nový desktopový kancelářský balík ponese jméno Office 2016 s objeví se v druhé půli roku 2015. Již existují testovací verze, musíte však mít předplatné Office 365 Business Premium nebo Enterprise E3.

Zdroje: The Verge, Office Blogs

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.

Nepřehlédněte

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek