Neděle , 25. 05. 2025

Viola

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Diskuze k článku

5 Responses

  1. Klonování HDD se systémem a nejen
    Dobrý den, můj názor je, že asi nejlepším a nejrychlejším řešením je dokovací a klonovací stanice.Ceny jsou od cca 500,- kč.Je rozumné mít vždy záložní HDD s komplet systémem pro případ havárie pc.Stanice se dá použít i jako základna pro extérní 2,5″ a 3,5″ disky a funkce klonování je jen příjemný doplněk.Například: Axagon USB 3.0 DUAL HDD DOCK ADSA-ST.

  2. Klonovaní PC
    Můžu se zeptat, potřeboval bych naklonovat disk…. ale uplně do jiného PC.
    Je i tahle možnost? Hardware je uplne jiný. Starý PC dosluhuje a jsou v nem stare windows.
    Chtěl bych všechny věci co v tom pc mam překlopit do noveho PC s novějšíma windowsama
    jde to?
    dekuji

    1. Jde to, ale nedoporučuje se
      Jde to, ale nedoporučuje se to. Pokud máte aspoň stejnou platformu Intel/AMD tak novější Windows 10/11 to rozdýchají. Starší až tak moc ne.

    2. Nejspíš správně nechápete
      Nejspíš správně nechápete pojem „klonování“. Jde o kopii 1:1 jednoho disku (včeteně všech dat nebo OS) na jiný disk. Což o to, naklonovat disk, obsahující Windows 7 nebo 10, ze starého počítače do nového není žádný problém. Win si ovladače k novému HW v novém počítači dotahají pomocí Windows Update samy. Jen možná budete muset ručně stáhnout a nainstalovat ovladač k síťové kartě.
      Ale pokud chcete ze starého HW a W7 „přesunout“ jen uživatelská data (dokumenty, fotky a tak) a nainstalované programy do nového PC s W10, to klonování neobstará. Existují programy pro „migraci dat“, ale nejjistější a nejčistší je do nového PC nainstalovat potřebné programy znova. A osobní data prostě překopírovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek