Úterý , 22. 04. 2025

Evžénie

Lenovo IdeaPad A10 – první notebook s Androidem?

29. 07. 2014

29. 07. 2014

Společnost Lenovo již v půli července představila svůj první notebook vybavený operačním systém Android, ve kterém se prý snoubí vlastnosti tabletu a přenosného počítače… Škoda, že se nakonec jeví jen jako tablet s klávesnicí.

Desetipalcový notebook IdwaPad Lenovo A10 se během chvilky dokáže díky 300° otáčivému displeji proměnit z režimu notebooku do stojánku. V tomto módu jej lze ovládat dotyky vedenými po displeji s rozlišením 1366 × 768. Pro ty, kteří preferují spíše zvuk klávesnice, je v režimu notebooku připravená AccuType klávesnice s individuálně osazenými klávesami pro rychlé a pohodlné psaní.

TIP: 14palcový notebook HP s Androidem

Duální notebook běží na operačním systému Android 4.2. Procesorem je 4jádrový ARM Cortex-A9, přesněji Rockchip RK3188 taktovaný na 1,6 GHz (tedy levné řešení). Dále je vybaven 1 až 2 GB operační paměti s 16 nebo 32 GB SSD úložištěm, které lze ještě rozšířit díky microSD portu.

Jeden kilogram vážící notebook slibuje výdrž „v plném zápřahu s připojením k internetu až 9 hodin přehrávání hudby či videa“. Další zařízení připojíte skrz dva USB 2.0 či jeden microUSB port. Připojení větší obrazovky lze provést prostřednictvím MicroHDMI – takže to bude chtít redukci. Neustále ve spojení se svou rodinou a přáteli mohou být uživatelé díky stereo reproduktorům, integrované webkameře s rozlišením 0,3 megapixelů a samozřejmě Wi-Fi a Bluetooth.

Takže je to klasická konfigurace běžného tabletu. Škoda, že zde nejsou sloty na microSD minimálně dva či chybí klasický pevný disk, pak by tento laptop představoval opravdu zajímavou alternativu k běžným zařízením s Windows či Chromebookům.

Aktuální cena Lenovo IdeaPad A10 59-426099 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zdroj: TZ Lenovo

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek