Neděle , 17. 11. 2024

Mahulena

Mají dnes ještě repasované notebooky smysl?

06. 11. 2015

Ačkoli si je dnes možné pořídit nový laptop za poměrně slušné peníze, repasované notebooky jsou stále velmi zajímavou alternativou. V každém případě o nich tedy můžete uvažovat.

Výhody repasovaných notebooků

Na prvním místě jsou jednoznačně pořizovací ceny. Nový notebook sice není pro většinu lidí cenově nedostupný, nicméně výrobky s označením „repase“ jsou stále výrazně levnější. Nejedná se přitom o žádná „ořezávátka“, ale o laptopy od výrobců, kteří určitě patří mezi nadprůměr. Pokud se rozhodnete nakoupit repasovaný notebook např. v e-shopu Technimax.cz, můžete mít brzy doma výrobky značek Lenovo, DELL či HP, a to za několik tisíc korun.

Samozřejmě se nabízí otázka, zda jsou repasované notebooky skutečně kvalitní a nebudete s nimi mít žádné problémy. Vzhledem k tomu, že se vesměs jedná o vyřazená služební zařízení, která nebyla používány nikterak dlouho a navíc následně prošla profesionální kontrolou, obavy nejsou na místě. U repasovaných notebooků přitom bývá obvyklá záruka 12 měsíců a v některých obchodech je navíc tato časová lhůta ještě delší! Nejedná se tedy o žádný risk.

 

Zaměřte si i na další repasovaná zařízení

Notebooky pochopitelně nejsou jedinými zařízeními, která si lze v této oblasti pořídit za velmi nízké ceny. K dispozici jsou totiž rovněž repasované počítače a monitory, ale svou pozornost můžete zaměřit rovněž na repasované tiskárny, servery anebo dokonce projektory. O všech těchto zařízeních přitom platí to, co již bylo zmíněno o laptopech, totiž že se jejich nákupu netřeba obávat, neboť je měly v rukou odborníci…
 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek