Sobota , 30. 11. 2024

Ondřej

Malá a nadupaná GeForce GTX 970 od Gigabyte

24. 10. 2014

24. 10. 2014

Společnost Gigabyte představila grafickou kartu GV-N970IXOC-4GD, specifickou tím, že se vejde i do základních desek formátu mini-ITX (17 cm) při plné velikosti PCB a výkonu, který pokoří Radeon R9 290X i díky přetaktování.

Kromě toho se o provozní komfort GPU stará chladič WindForce se 100mm ventilátorem, tělesem z hliníku a trubkami z mědi.

TIP: Mraky GeForce GTX 980 a 970 na obzoru

Karta se dodává mírně „nadopovaná“ již z továrny. Srovnejme rychlost jádra 1 076 MHz (1 216 MHz při GPU Boostu) s referenčními takty 1 051 MHz, resp. 1 178 MHz. Paměti zůstaly netknuty na 7 GHz. O kapacitě se jeden zdroj nezmiňuje, ale očekávali bychom standardní 4 GB, což potvruje druhý článek. To vše z ní činí nejspíš nejvýkonnější mini-ITX grafickou kartu současnosti. Anebo nejmenší GeForce GTX 970 současnosti při šířce 12 cm? Cena 329,99 USD (asi 6 600 Kč) při tom nijak nevybočuje mezi grafickými kartami běžných rozměrů. Nadšenci se mohou těšit již v listopadu.

Zdroj: TechPowerUp, Tom´s Hardware

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek