Čtvrtek , 03. 07. 2025

Radomír

Matrox volí AMD pro své nové „grafiky“

04. 09. 2014

04. 09. 2014

Společnost Matrox vždy platila za tvůrce profesionálních grafických karet s kvalitním 2D obrazem, ambice o maximální 3D výkon opustila se svojí Parhelií již dávno. Pro své nové grafické karty určené pro více monitorů nyní volí čipy AMD.

Hlavním při tom opět nebude maximální 3D výkon, ale stabilita a spolehlivost pro nasazení v korporátním prostředí, průmyslu, oblasti zabezpečení apod. Představuji si to tak, že Matrox se hodí všude tam, kde neustále svítí velké množství displejů. Věříme, že i zde bude kladen důraz na pasivní chlazení.

AMD GCN (Graphics Core Next) GPU má plnit následující požadavky: 28nm výrobní proces s 1,5 miliardy tranzistory, podporu DirectX 11.2, OpenGL 4.4 a OpenCL 1.2, Shader Modelu 5.0 a PCI Express 3.0 a 128bitové paměťové sběrnice. Samozřejmostí bude i spolupráce s programem Matrox PowerDesk.

Zdroj: Matrox

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak může malá firma zvládnout rychlý růst a zároveň udržet vysokou kvalitu služeb? Pavel, majitel obchodu s designovým nábytkem, našel řešení v nástroji ChatGPT. Tento AI systém mu pomohl automatizovat komunikaci se zákazníky, zefektivnit marketing a úspěšně expandovat na zahraniční trhy. Pavel tak nejen zvládl nápor objednávek, ale také posunul své podnikání na novou úroveň, díky čemuž se mohl soustředit na to, co dělá nejlépe – design nábytku.
Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek