Středa , 22. 05. 2024

Emil

Matrox volí AMD pro své nové “grafiky”

04. 09. 2014

04. 09. 2014

Společnost Matrox vždy platila za tvůrce profesionálních grafických karet s kvalitním 2D obrazem, ambice o maximální 3D výkon opustila se svojí Parhelií již dávno. Pro své nové grafické karty určené pro více monitorů nyní volí čipy AMD.

Hlavním při tom opět nebude maximální 3D výkon, ale stabilita a spolehlivost pro nasazení v korporátním prostředí, průmyslu, oblasti zabezpečení apod. Představuji si to tak, že Matrox se hodí všude tam, kde neustále svítí velké množství displejů. Věříme, že i zde bude kladen důraz na pasivní chlazení.

AMD GCN (Graphics Core Next) GPU má plnit následující požadavky: 28nm výrobní proces s 1,5 miliardy tranzistory, podporu DirectX 11.2, OpenGL 4.4 a OpenCL 1.2, Shader Modelu 5.0 a PCI Express 3.0 a 128bitové paměťové sběrnice. Samozřejmostí bude i spolupráce s programem Matrox PowerDesk.

Zdroj: Matrox

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

Nepřehlédněte

Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek