Středa , 08. 05. 2024

Statní svátek - Ukončení II. světové války

Matrox volí AMD pro své nové “grafiky”

04. 09. 2014

04. 09. 2014

Společnost Matrox vždy platila za tvůrce profesionálních grafických karet s kvalitním 2D obrazem, ambice o maximální 3D výkon opustila se svojí Parhelií již dávno. Pro své nové grafické karty určené pro více monitorů nyní volí čipy AMD.

Hlavním při tom opět nebude maximální 3D výkon, ale stabilita a spolehlivost pro nasazení v korporátním prostředí, průmyslu, oblasti zabezpečení apod. Představuji si to tak, že Matrox se hodí všude tam, kde neustále svítí velké množství displejů. Věříme, že i zde bude kladen důraz na pasivní chlazení.

AMD GCN (Graphics Core Next) GPU má plnit následující požadavky: 28nm výrobní proces s 1,5 miliardy tranzistory, podporu DirectX 11.2, OpenGL 4.4 a OpenCL 1.2, Shader Modelu 5.0 a PCI Express 3.0 a 128bitové paměťové sběrnice. Samozřejmostí bude i spolupráce s programem Matrox PowerDesk.

Zdroj: Matrox

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek