Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Matrox volí AMD pro své nové „grafiky“

04. 09. 2014

04. 09. 2014

Společnost Matrox vždy platila za tvůrce profesionálních grafických karet s kvalitním 2D obrazem, ambice o maximální 3D výkon opustila se svojí Parhelií již dávno. Pro své nové grafické karty určené pro více monitorů nyní volí čipy AMD.

Hlavním při tom opět nebude maximální 3D výkon, ale stabilita a spolehlivost pro nasazení v korporátním prostředí, průmyslu, oblasti zabezpečení apod. Představuji si to tak, že Matrox se hodí všude tam, kde neustále svítí velké množství displejů. Věříme, že i zde bude kladen důraz na pasivní chlazení.

AMD GCN (Graphics Core Next) GPU má plnit následující požadavky: 28nm výrobní proces s 1,5 miliardy tranzistory, podporu DirectX 11.2, OpenGL 4.4 a OpenCL 1.2, Shader Modelu 5.0 a PCI Express 3.0 a 128bitové paměťové sběrnice. Samozřejmostí bude i spolupráce s programem Matrox PowerDesk.

Zdroj: Matrox

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Jak může malá firma zvládnout rychlý růst a zároveň udržet vysokou kvalitu služeb? Pavel, majitel obchodu s designovým nábytkem, našel řešení v nástroji ChatGPT. Tento AI systém mu pomohl automatizovat komunikaci se zákazníky, zefektivnit marketing a úspěšně expandovat na zahraniční trhy. Pavel tak nejen zvládl nápor objednávek, ale také posunul své podnikání na novou úroveň, díky čemuž se mohl soustředit na to, co dělá nejlépe – design nábytku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek